Call center w chmurze

Rozwój technologii od lat pędzi z szaloną prędkością. Czasami ciężko nadążyć za wszystkimi pojawiającymi się nowinkami, wręcz niemożliwe jest ich pojęcie. Kolejne pomysły nie tylko wielkich koncernów, lecz również indywidualnych wynalazców często wprawiają w zdumienie postronne osoby.

Chyba wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że żyjemy w czasie wielkiego wyścigu technologicznego. Jego cele są jasne - sprawniejsze zarządzanie czasem, uproszczenie życia, poprawa wydajności pracy. Cele w większości szlachetne, lecz jednocześnie niejednokrotnie dość mocno kontrowersyjne. Wystarczy wspomnieć o tabletkach stymulujących mózg, które mają na celu utrzymywać najwyższy stan gotowości u pracownika. Czy takie pomysły nie są jednak groźnym wypaczeniem rzeczywistości? Sprawdźmy więc pomysły, które pozytywnie przysłużyły się ludzkości i są obecnie standardem w wielu dziedzinach.

Wirtualna chmura

Strach pomyśleć, że jedne z pierwszych dysków miały 5 mb pamięci, co odpowiada dzisiejszej wielkości dobrej jakości zdjęcia, które zostało wykonane za pomocą telefonu. Kilka lat temu standardem były dyski o pamięci 500 GB,  dziś 2 TB nie robią na nikim jakiegokolwiek wrażenia. Co więcej zapowiedziane zostały urządzenia o pamięci równej 14 TB! Wielkość plików sprawiła, że użytkownicy komputerów zaczęli poszukiwać alternatywnych miejsc na przechowywanie swoich danych. W tym celu wykorzystali chmurę, której docelowym przeznaczeniem miało być przetwarzanie usług dostarczanych przez usługodawcę. Wiele firm do tej pory wykorzystuje chmurę zgodnie z pierwotnymi założeniami. Przykładem jest Systell, który oferuje call center w chmurze. Sposób działania jest prosty - klient wykupuje określoną usługę, do uruchomienia której wystarczy internet, komputer i słuchawka. Rozwiązanie typu call center w chmurze pozwala uniknąć kosztów związanych z zakupem profesjonalnego sprzętu co jest znaczącą korzyścią dla wielu firm.

Smartfon

Android to system, który (jak każdy) ma swoje wady i zalety. Wciąż jest jednak najpopularniejszym systemem na telefonach komórkowych. Pierwsza komórka wyposażona w system, którego wizualizuje zielony ludzik zaprezentowana została we wrześniu 2008 roku. Był to HTC Dream, w Polsce znany jako T-Mobile G1. Innowacja, jaką był telefon z Androidem, początkowo wzbudzała dość mieszane uczucia. Dość spora rezerwa nie przeszkodziła jednak Androidowi w podbiciu rynków europejskich. Według danych sprzed nieco ponad roku, na świecie było wówczas ponad 1 miliard 624 milionów urządzeń z Androidem, co stanowiło ponad 80% globalnego rynku smartfonów!. W Polsce liczba oscylowała w okolicy 12 milionów urządzeń, co było wówczas równowartością około 65% ogółu. Z całą pewnością w momencie debiutu Androida mało kto spodziewał się, że nowy mobilny system operacyjny zrobi tyle zamieszania i zdominuje rynek.

Za wielkiego konkurenta Androida uważany jest iOS, czyli system operacyjny obecny na telefonach marki Apple, popularny zwłaszcza w Ameryce Północnej. Dziś już nikt nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez kombajnu multimedialnego, jakim są najnowsze smartfony.

Aplikacje mobilne

Popularyzacją smartfonów i coraz większy zasięg mobilnego Internetu pociągnęły za sobą kolejne zmiany i nowości. Jednym z największych fenomenów są aplikacje mobilne. Dziś korzystamy z dziesiątek aplikacji, wśród których wciąż najpopularniejsze są gry. Istnieją również takie programy, które służą do słuchania muzyki, wytyczania optymalnej drogi za pomocą komunikacji miejskiej czy sugerują nam przepisy na jutrzejszy, rodzinny obiad. Korzystamy z nich przez większość dnia - biegamy z nimi, trenujemy czy po prostu odpoczywamy. Nie wyobrażamy już sobie bez nich codziennego życia. Aplikacje genialnie wpasowały się z stopniowe uzależnianie się ludzi od smartfonów. Warto również wspomnieć o niestandardowych aplikacjach przypominających o myciu zębów, pomagające symulować chorobę, a także nie robiące kompletnie nic!

Powyższe przykłady doskonale udowadniają, że postęp technologiczny dotyka nas każdego dnia i znacząco zmienia nasze życie. Grunt to wybrać takie nowinki, które zmienią nasze życie na lepsze.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również