Ratunek w przypadku zalania podłogi

Mieszkając w domu, musimy liczyć się z tym, że w każdej chwili nasza piwnica może zostać podtopiona. Warto być gotowym na każdą sytuację i wiedzieć, jak sobie radzić w trudnych chwilach. Zamiast napełniać kolejne wiadra wodą, możemy skorzystać ze specjalnej pompy. Czym kierować się przy jej wyborze?

Praca w różnorakich warunkach

Korzyści wynikające z posiadania elektrycznej pompy zanurzeniowej są ogromne. Przydatna jest w sytuacjach, w których gromadzi namiar wody i konieczne jest jej usunięcie, czy też oczyszczenie. Dotyczy to scenariuszy przez nas zaplanowanych, takich jak: basen, studia, oczko wodne, wykopy budowlane, ale także nagłych w przypadku zalania piwnicy, czy podtopienia podczas intensywnych opadów deszczu, czy topnienia śniegu.
Pompy zanurzeniowe to urządzenia przeznaczone do wypompowywania czystej lub brudnej wody z alternatywnych źródeł, np. oczek wodnych, beczek, zbiorników na deszczówkę, czy studni, a następnie jej transport i zasilanie różnorodnych punktów odbiorów. Owo rozwiązanie jest korzystne dla użytkownika, a także przyjazne dla środowiska. Pozwala na racjonalne wykorzystanie wody ze studni, zebranej deszczówki lub innego zbiornika i przepompowanie jej prosto do pralki, toalety, czy zużycie do podlewania trawnika. Idealnie sprawdza się w domach jednorodzinnych, przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych.

Przeznaczone do zadań specjalnych

Na rynku wyróżniamy pompy do wody brudnej i czystej. Te pierwsze są przydatne podczas osuszania zalanych pomieszczeń, opróżniania oczek wodnych przed zimą, zbiorników, cystern, czy niewielkich wykopów pod fundamenty. Taka pompa z mocą 400 watów w ciągu godziny pompuje niezawodnie do 7500 litrów zabrudzonej wody z głębokości maksymalnie 5 metrów. Ponadto może pracować całkowicie lub częściowo zanurzona w cieczy i tłoczyć wodę zawierającą cząstki o wielkości do 25 mm.

Pompy do wody czystej i lekko zanieczyszczonej cząstkami o średnicy do 5 mm idealnie nadają się do opróżniania basenów, wypompowywania wody ze zbiorników na deszczówkę, piwnic czy opróżniania beczek. Sprawdzą się także w przypadku awarii pralki. Ich szczególną zaletą jest możliwość „płaskiego zasysania”, czyli pozwalają na odpompowanie niskiego poziomu wody do głębokości 1 mm. Efektem pracy takiego urządzenia jest podłoga wyglądająca jak po wytarciu mopem.

Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

Pompy zanurzeniowe doskonale nadają się do przepompowywania wody z punktu A do punktu B w bardzo krótkim czasie. Przetransportują ją dokładnie do tego miejsca, na którym ci zależy. Wyposażone są w nowoczesny mechanizm, który chroni pompę przed pracą na sucho za pomocą pływaków lub elektronicznych czujników. Dzięki temu sprzęt automatycznie wyłącza się w chwili, gdy poziom wody spadnie poniżej określonego minimum. Nie musimy więc nieustannie nadzorować jego pracy i mamy pewność, że nie ulegnie spaleniu.

Co do zasady pompa jest bezproblemowa w obsłudze. Jeśli złożymy jej nóżki, to może wypompować wodę aż do głębokości 1 mm. Za pomocą przesunięcia elektronicznego czujnika wody można zmienić wysokość automatycznego uruchamiania. Pompa jest wyposażona w praktyczne szybkozłącze z wężem. Ma także dodatkowy filtr dla lepszej ochrony, który zwiększa jej wytrzymałość. Pompy są także starannie wykonane z materiałów wodoodpornych, dzięki czemu mogą pracować w warunkach wilgotnych. Posiadają odporny ceramiczny pierścień uszczelniający oraz komorę olejową chroniącą silnik przed zabrudzeniami. A wytrzymała obudowa i zastosowane podwójne uszczelki gwarantują ich trwałość oraz bezpieczną i dość cichą pracę.

Na rynku dostępnych jest kilka modeli pomp. Różnią się one przeznaczeniem, ceną, mocą i klasą energetyczną. W zależności od naszych potrzeb wybrać możemy urządzenie o odpowiednich atrybutach. Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, jak dużą średnicę zanieczyszczeń jest w stanie odfiltrować. Do pomp można dokupić także rozmaite akcesoria, które pozwalają na jeszcze bardziej wydajną, oszczędną i komfortową pracę. Do tego grona zaliczyć można elastyczny wąż wykonany z materiału, który może być podłączony bez użycia narzędzi, a także węże spiralne, tradycyjne, adaptery, szybkozłączki oraz zdejmowany filtr wstępny. Więcej na ten temat przeczytamy m.in. tutaj: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/pompy/pompy-zanurzeniowe.html.

Pompa zanurzeniowa jest urządzeniem niezbędnym dla ludzi mieszkających na terenach zagrożonych zalaniem, czy podtopieniem. Z jej pomocą bez problemu można pozbyć się nadmiaru wody i w błyskawicznym tempie osuszyć zalane pomieszczenia, czy też przydomowe zbiorniki.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również