Biuro czy mieszkanie? Gdzie lepiej pracować w Krakowie?

Prowadzenie dużej firmy w Krakowie z konieczności wiąże się z wynajęciem odpowiedniej powierzchni biurowej. Jeśli jednak prowadzisz jedno- lub kilkuosobową działalność gospodarczą, stajesz przed wyborem: pracować z domu, czy wynająć biuro? Każda z tych opcji ma swoje zalety - co więc wybrać? Podpowiadamy.

W mieszkaniu taniej i przyjemniej

Jedną z największych i oczywistych zalet prowadzenia firmy z domu, są niższe koszty. Ceny najmu powierzchni biurowych bywają wysokie, jeśli więc prowadzisz firmę jednoosobową, wynajęcie biura w Krakowie może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Dodatkową zaletą jest też to, że nie musisz tracić czasu na dojazd. Kraków jest dużym miastem, więc dotarcie z domu do pracy może zająć naprawdę dużo czasu. Pracując z domu, nie musisz się o to martwić. Możesz rozsiąść się na kanapie i odpowiadać na emaile już kilka minut po przebudzeniu, popijając poranną kawę w spokojnej atmosferze. Czasami zdarzają się też takie sytuacje, w których po prostu musisz być w domu. Jeśli na przykład przecieka rura kanalizacyjna albo musisz zająć się dziećmi, praca z domu pozwala na większą elastyczność i możliwość poradzenia sobie z domowymi obowiązkami i niespodziewanymi sytuacjami.

Praca w biurze popłaca

Praca z domu ma jednak także wady. Jednym z największych minusów domowego biura jest kwestia przyjmowania klientów i ulokowania pracowników. Profesjonalny wygląd i sposób funkcjonowania firmy jest bardzo ważny dla wielu klientów i często spotkania w domu po prostu nie wchodzą w grę. Również potencjalnych pracowników znacznie trudniej będzie przekonać do pracy w Twoim domu i z pewnością będą się oni czuli w nim niezbyt komfortowo. Znalezienie odpowiedniego biura do wynajęcia w Krakowie rozwiązuje ten problem. Dodatkowo, praca w biurze przyczynia się do zwiększenia koncentracji Twojej i Twoich pracowników. Fakt, że jesteś w domu, może wpływać na Ciebie relaksująco, co z kolei może stanowić problem, gdy w pewnym momencie zauważasz, że zajmujesz się sprawdzaniem Facebooka, a nie pracą. Kolejną zaletą biura jest to, że lepiej poradzisz sobie z decyzją o zakończeniu pracy na ten dzień. Kiedy jesteś w domu, a o 20.00 przychodzi email od klienta, jest prawie pewne, że go przeczytasz. A jeśli go przeczytasz, poczujesz się zobowiązany, by odpisać, przez co granica między pracą a życiem prywatnym niebezpiecznie się rozmywa. Oferty biur do wynajęcia w Krakowie znajdziesz na stronie http://www.officemap.pl/search/list/?city=krakow

Wynajęcie biura – dlaczego warto?

Biur do wynajęcia w Krakowie jest sporo, więc znalezienie odpowiedniego dla siebie nie powinno być trudne. Faktem jest jednak, że może to być kosztowną inwestycją. Niemniej zalety, jakie wynikają z tego rozwiązania, są bardzo duże. Profesjonalne biuro zwiększy zainteresowanie i zaufanie klientów, co może przyczynić się do większych zysków, a więc także zrównoważenia kosztów związanych z wynajęciem odpowiedniej przestrzeni do pracy.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również