coworking wszystkie zalety korzystania z biurek do wynajecia

Zastanawiasz się nad tym, gdzie i w jaki sposób prowadzić swoją działalność? Jedną z tanich i nowoczesnych opcji, atrakcyjną zwłaszcza dla początkujących firm lub freelancerów pracujących zdalnie, jest coworking. Współdzielenie biura z innymi pracownikami umysłowymi to szansa na zwiększenie wydajności, ale też nawiązanie nowych znajomości. To rozwiązanie ma wiele zalet – nie bez znaczenia są też istotne oszczędności finansowe.

Czy jest coworking?

Koszty związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej czy nawet działalności freelancerskiej są obecnie bardzo wysokie. Nie każdego stać na ich ponoszenie, szczególnie gdy mamy na myśli start up. Rozwijanie skrzydeł w wymarzonym zawodzie wcale nie musi być dla Ciebie trudne i obciążające finansowo. Zamiast stacjonarnego biura na własność, możesz wynająć tylko biurko we wspólnej przestrzeni open space. Tzw. coworking w Warszawie cieszy się rosnącą popularnością i wygląda na to, że coraz więcej polskich miast będzie udostępniało tego typu przestrzenie do wynajęcia.

Dlaczego warto wynająć biurko?

Biurko zamiast pracy z domu. Biurko zamiast całego biura na własność. Dlaczego taka opcja jest warta rozważenia? Przede wszystkim:

  • pozwala Ci zachować work-life balance i oddzielić życie zawodowe od prywatnego,
  • oferuje Ci dostęp do wygodnej, kreatywnej przestrzeni roboczej, odpowiednio wyposażonej i urządzonej zgodnie z potrzebami,
  • pozwala sporo zaoszczędzić – koszt wynajęcia biurka na jeden dzień to 80 zł. Ceny za wynajem całego biura zwłaszcza w dużych miastach są nieporównywalnie większe,
  • daje Ci szansę na poznanie nowych ludzi – znajomości są ważne, a oprócz szansy na rozwinięcie kontaktów biznesowych pojawia się też okazja do zawiązania przyjaźni.

Co dostajesz w ramach usługi wynajęcia biurka?

Wynajęcie biurka to nie tylko otrzymanie dostępu do mebli, ale też całej infrastruktury biurowej. Internet z szybkim łączem, recepcja, łazienki, pokój do prowadzenia rozmów, a nawet ogród i salka konferencyjna. Do tego możliwość skorzystania z drukarki, skanera, a także obsługi recepcyjnej (wysyłanie i odbieranie poczty).

Czy coworking się sprawdza?

Wiele osób pracujących z domu narzeka na samotność i poczucie oderwania od rzeczywistości. Czasem ich życie zaczyna ograniczać się wyłącznie do czterech ścian, tracą radość życia, motywację, by wyjść, poznać kogoś nowego, nie mają skąd czerpać inspiracji. Coworking to dla nich doskonała opcja, rozwiązująca wiele problemów.

Wolisz pracować w ciszy i z dala od ludzi? W ramach coworkingu użytkownikom udostępniany jest także pokój do pracy indywidualnej oraz prowadzenia rozmów telefonicznych.  Alternatywą jest dla Ciebie także wirtualne biuro w Warszawie – poznaj różne opcje i zdecyduj, która będzie najbardziej opłacalna. Dobrze, że wiele umów nie jest zawiązywanych na długi czas. Czasem jest możliwość wynajęcia biurka tylko na jeden dzień – aby sprawdzić tę możliwość lub wtedy, gdy doraźnie potrzebujesz zmienić lokalizację.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również