Długi a więzienie. Na ratunek pożyczka oddłużeniowa?

Zdarza się, że spirali pożyczek bardzo trudno wyjść. Najpierw pożyczkodawca próbuje odzyskać od nas utracone pieniądze. Później trafiamy na celownik firmy windykacyjnej aż w końcu wizytę składa nam komornik. Stopniowo tracimy majątek, a czarnych chmur końca nie widać. Czy w takiej sytuacji istnieje skuteczne remedium? Co z tzw. pożyczkami oddłużeniowymi?

Zacznijmy od podstaw

Pożyczki oddłużeniowe, to nic innego jak dofinansowanie dłużnika w celu spłaty innych zobowiązań. Docelowo chodzi o to, aby dłużnik znowu stał się wypłacalny. W rezultacie dostaje mniejszą ratę i z dłuższym okresem do spłaty. Z tego też powodu sporo osób może mylić ten typ pożyczki z pożyczką konsolidacyjną. 

O pożyczkę oddłużeniową mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, które dysponują zarobkami pozwalającymi na spłatę zadłużenia, a także jakieś zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności (np. samochód lub nieruchomość). W tym wypadku znacznie mniej liczy się nasza historia kredytowa, bo suma sumarum osoba, potrzebująca pożyczki oddłużeniowej już ma problemy z długami. Nie będzie więc miało też większego znacznie,a jeśli nasze nazwisko będzie figurować w bazach BIK. 

Wspomniane zabezpieczenie w postaci chociażby nieruchomości jest konieczne z perspektywy pożyczkodawcy, bo daje mu pewność, że nie straci zainwestowanych środków. 

Jak taką pożyczkę dostać?

Nasze kroki powinny skierować się w stronę firmy pozabankowej, która świadczy takie usługi. Formalności trochę będzie, ale większość należy do absolutnych podstaw w tym zakresie. Mowa o: dokumencie tożsamości, zaświadczeniu o dochodach, dokumentu potwierdzającego zabezpieczenie w postaci danego zobowiązania (notarialna umowa kupna itd.) oraz dokumenty świadczące o rzeczywistym statusie dłużnika (umowy pożyczkowe itd.). 

Niestety, taki typ pożyczki wiąże się z licznymi zagrożeniami po obu stronach. Pożyczkodawca ryzykuje, że nie odzyska zainwestowanych środków, zaś osoba pożyczająca, że straci jeszcze więcej. Dlatego też, o pożyczkę oddłużeniową mogą ubiegać się osoby pracujące na umowę o pracę (to też typ zabezpieczenie przed potencjalną niewypłacalnością). 

Czasami zdarza się, że pewne sytuacje zmuszają nas do podjęcia tak radykalnych kroków. Jeśli ciąży nad nami wizyta komornika, mamy spore długi lub nie jesteśmy w stanie spłacać alimentów, to pojawia się także ryzyko odpowiedzialności karnej. O tym z kolei możecie szerzej przeczytać tutaj:  https://pozyczka4you.pl/wiezienie-za-alimenty-co-grozi-za-nieplacenie/

Pożyczki oddłużeniowe oraz inne oferty z katalogu firm pozabankowych znajdziecie w internecie. Należy jednak uważać, aby nie paść ofiarą oszustwa. Platformy, które wybierzecie powinny być polecane przez porównywarki internetowe, a także zweryfikowane pod kątem opinii innych użytkowników. 

 

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również