Kawalerka od dewelopera – czy to się opłaca?

Ceny mieszkań w ostatnich miesiącach ciągle pięły się do góry. Nie oznacza to jednak zmniejszenia zainteresowania ze strony kupujących. Nadal nabywamy mieszkania na potęgę – dla siebie oraz w celach inwestycyjnych. Szczególnym powodzeniem cieszą się kawalerki oferowane przez deweloperów w dużych miastach.

Na rynku mieszkaniowym do dyspozycji jest szeroka gama nieruchomości, które pochodzą zarówno od deweloperów, jak również z rynku wtórnego. Gdy liczy się komfort zamieszkania na swoim, deweloper to najczęstszy wybór, ale warto wskazać, że także mieszkania używane mają wielu zainteresowanych.

Co decyduje o powodzeniu małych mieszkań?

Gdy szukamy nieruchomości posiadającej niewielki metraż, wówczas nie warto zwlekać z podejmowaniem swojej decyzji. Małe mieszkania od deweloperów cieszą się dziś sporym zainteresowaniem i wybierane są nie tylko na użytek własny, ale również jako przyszłościowa inwestycja.

Kawalerka, która ma do około 40 metrów kwadratowych, to mieszkanie, które najlepiej nadaje się dla jednej albo dwóch osób. Także mieszkania te chętnie wybierane są przez młode rodziny z jednym dzieckiem. Ci lokatorzy często nie mają jeszcze tak dużej zdolności kredytowej, dlatego też decydują się na mniejsze nieruchomości.

Kawalerki chętnie wybierane przez inwestorów

Warto także podkreślić, że kawalerki są bardzo dobrym wyborem dla inwestorów. Przekształcane są w tak zwane aparthotele, czyli w małe apartamenty na krótkoterminowy wynajem. Z takimi propozycjami noclegowymi możemy spotkać się głównie w dużych miastach. Małe mieszkania są przy tym łatwe w odsprzedaży, dlatego też dla właścicieli nieruchomości tego typu to wtedy szybki sposób na odzyskanie zainwestowanych środków – także z zyskiem!

Podsumowując, kawalerki oferowane przez deweloperów cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Gdy chcemy zdecydować się na zakup takiego lokalu, warto szybko podejmować swoje decyzje, ponieważ najlepsze nieruchomości błyskawicznie znikają z rynku, zanim jeszcze zostaną oddane do użytkowania.

Z ofertami kawalerek możecie się zapoznać na https://ronson.pl/

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również