Meble biurowe – nie zapomnij o ladzie recepcyjnej!

Szał zakupowy podczas aranżowania biura może zwieść nas na manowce. Podczas dobierania barw ścian, oświetlenia, wykładzin i biurek możemy zapomnieć o jednym z najważniejszych elementów każdej szanującej się firmy. Mowa tu o ladzie recepcyjnej stanowiącej wizytówkę przedsiębiorstwa. Tego typu mebel jest pierwszą rzeczą, którą widzi klient. Mądry pracownik wie, że kilka sekund wystarczy, by potencjalny zainteresowany został w firmie na dłużej. W dużej mierze od wyglądu recepcji zależy czy klient zaufa przedsiębiorstwu, czy też przy pierwszej okazji czmychnie bez echa. 

Meble biurowe – lady recepcyjne to serce każdej firmy

Odpowiednie umeblowanie firmy to nie lada wyzwanie. Po pierwsze konieczne jest takie przemyślenie dostępnej przestrzeni, by była jak najbardziej użyteczna i komfortowa dla pracowników. Z tego powodu konieczne jest dobranie odpowiednich biurek, szaf, foteli, lamp itd. Ważny jest też dostęp do okien i klimatyzacji. Wszystkie te aspekty mają ogromne znaczenie dla osób, które spędzają w biurze kilka godzin dziennie. Cechy te nie są jednak tak bardzo ważne dla samego klienta. Jeżeli zechce on przyjść do siedziby firmy, powinien być odpowiednio ugoszczony. Ważna jest estetyczna i reprezentacyjna lada recepcji. Nie może być zbyt wysoka, żeby niżsi klienci nie czuli się przy niej niekomfortowo. Nie powinna też być zbyt mała, ponieważ zacznie przypominać zwykłe biurko, co nie prezentuje się zbyt profesjonalnie.

Za ladą musi znajdować się także logo firmy – oczywiście w odpowiedni sposób oświetlone. 

Nowoczesne lady recepcyjne

Najnowsze modele lad recepcyjnych to projekty stawiające na minimalizm, geometryczność i ciekawe oświetlenie. Tego typu meble wydają się nieco surowe, kojarzą się z jednej strony z zimnem laboratorium, a z drugiej z wysokim stopniem profesjonalizmu firmy. Nowoczesne lady recepcyjne to prostota i użyteczność w czystej postaci. Projektanci stawiają na 2-3 kolory, wyraźne kontury oraz ledowe światło. Tego typu mix to doskonała mieszanka funkcjonalności (lady są dobrze widoczne, klient od razu rozpoznaje co to za mebel i do czego służy), estetyki i nowoczesności (projekty te wpisują się w światowe trendy tzw. stylu skandynawskiego). Lady recepcyjne w ofercie Lobos to szeroki wybór produktów w różnych cenach

nowoczesne lady recepcyjne

Lady recepcyjne na wymiar

Należy jednoznacznie podkreślić, że nie istnieją uniwersalne lady recepcyjne. Czym innym są meble przeznaczone na targi, a czym innym specjalnie projektowane stanowiska w galeriach lub lady dla pielęgniarek. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem podczas planowania zakupu tego typu mebli jest dokładne określenie wymiarów lady oraz jej funkcji. Lada recepcyjna w hotelu powinna prezentować się inaczej niż lada dla asystentki stomatologicznej lub lada w bibliotece. W każdej z wymienionych instytucji potrzebne są nieco inne szufladki i akcesoria. Inny będzie też design lady oraz jej rozmiary.

Lady recepcyjne – cena

Ceny za dobrą ladę recepcyjną wahają się w zależności od producenta. Duże znaczenie mają nie tylko rozmiary mebli, ale także to, z jakich materiałów są one wykonane oraz czy lada zawiera dodatkowe akcesoria. Jeżeli w ladzie zamontowana jest np. taśma ledowa oświetlająca mebel od spodu, wówczas cena akcesorium odpowiednio wzrośnie. Ponadto lady dość często kupuje się w zestawach z innymi meblami pasującymi do wystroju recepcji, np. fotelami, półkami lub szafeczkami. Można jednak generalnie uznać, że ceny lad recepcyjnych zaczynają się mniej więcej od 1500 zł za segment.

Lady recepcyjne – sklep internetowy

W poszukiwaniu idealnej lady recepcyjnej warto przewertować Internet. W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji obejmujących nie tylko pomysły na ciekawe aranżacje wnętrz, ale także koncepcje pozwalające na ułatwienie codziennej pracy. W sklepie internetowym podaje się wszystkie najważniejsze parametry prezentowanych mebli – możliwa jest ocena zarówno rozmiaru lady, jak i wyglądu poszczególnych wzorów. Sklepy dbają o wierne oddanie koloru i deseni użytych podczas konstruowania konkretnej linii mebli. Szukając wyposażenia do biura warto zajrzeć na przykład do alibiuro.pl

Warto zatem dokładnie przyjrzeć się internetowym ofertom – z pewnością pomogą one w poszukiwaniu idealnej lady do firmy. 

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również