Nowoczesne pieczątki: bardziej wydajne i wygodne niż kiedykolwiek

Pieczątka to nieodzowne narzędzie pracy każdego przedsiębiorcy. Znakowane nią dokumenty nabierają mocy, a ich przygotowanie jest znacznie szybsze niż gdyby trzeba było wszystkie dane ze stempla wpisywać ręcznie. I choć wydawać by się mogło, że pieczątki nie są niczym niezwykłym, za przygotowaniem nowoczesnych modeli stoi zaawansowana technologia.

Co istotne: „zaawansowana” wcale nie oznacza drogiej ani czasochłonnej. Dziś na przygotowanie wysokiej klasy stempla – wyrazistego, wytrzymałego i łatwego w zastosowaniu – wystarczy nawet 5 minut. Tak szybko powstają stemple produkowane w oparciu o japońską technologię Sun Stamper – w Polsce oferowane przez Modico.

Lekkie i przyjemne stemplowanie

Stemple towarzyszą nam już od tysięcy lat. Pierwsze pieczęcie – rzeźbione w kamieniu czy w drewnie – znakowały ważne dokumenty jeszcze w czasach egipskich czy rzymskich. Dziś jednak długotrwałą i żmudną pracę rzemieślnika, który godzinami przygotowywał skomplikowany wzór od odbijania, zastąpiła praca wykonywana przez maszyny błyskowe. Wystarczy na komputerze przygotować dane, które mają zawierać pieczątki, wydrukować wzór na specjalnej folii, a następnie przenieść na gumkę światłoczułą, a tę ostatnią umieścić wraz z tuszem w oprawce i… gotowe.

Innowacyjne stemple, które dziś bez trudu można zamówić m.in. w Warszawie:

  • zapewniają aż 5x dłuższe działanie niż tradycyjne automaty (pieczątka może bez wymiany tuszu wykonać nawet 25 000 wyraźnych odbić),
  • są umieszczone w designerskich i ergonomicznych oprawkach – zapewniających „miękki dotyk”, wygodę uchwytu oraz wyposażonych w duże okienko, dzięki któremu łatwo jest zidentyfikować, po który stempel sięgamy,
  • są niewielkie i bardzo poręczne – nawet w małej oprawie można „upakować” duży stempel i wygodnie zabrać go ze sobą do torby, a nawet kieszeni,
  • gwarantują doskonałą rozdzielczość (do 900 dpi), co pozwala na zamieszczenie na stemplu np. logo firmy, a nawet zdjęcia.

Zamów na poczekaniu lub produkuj samodzielnie

Technologia błyskowa, w której powstają nowoczesne pieczątki sprawia, że cały proces przygotowania stempla zajmuje nie więcej niż pięć minut. Oznacza to, że w zakładzie pracującym tą metodą stempel można wykonać na poczekaniu, bez konieczności wracania po gotowy np. następnego dnia. Firmy zaś, które każdego roku wykonują kilkadziesiąt czy kilkaset stempli, mogą rozważyć zakup własnej maszyny błyskowej. W połączeniu ze standardową drukarką laserową i komputerem stworzy zestaw do samodzielnego wytwarzania stempli. To zatem inwestycja, która w wielu przypadkach bardzo szybko się zwróci.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również