Płatność BLIK – co to jest?

 

Transakcje w sklepach internetowych, płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych, wypłacanie pieniędzy z bankomatów bez karty, wpłaty na konto oraz przelewy. Takie możliwości oferuje płatność BLIK – jedna z najpopularniejszych form płatności internetowych w Polsce. Jak dokładnie działa?

Co to jest płatność BLIK?

Płatność BLIK to forma płatności online stworzona dla banku PKO BP, która z czasem została wdrożona także w innych bankach operujących na polskim rynku. Obecnie płatności BLIK-iem możliwe są dla klientów m.in. Alior Banku, Banku Millenium, Santander, Credit Agricole, PKO SA, ING czy mBanku. Tę formę dokonywania transakcji płatniczych oferuje też Poczta Polska oraz Allegro. De facto jest to funkcja zintegrowana z aplikacjami mobilnymi wspomnianych banków, która umożliwia dokonywani różnych transakcji finansowych bez użycia kart płatniczych czy kredytowych. Do korzystania z tej formy płatności nie trzeba więc instalować żadnej osobnej aplikacji na telefonie.

Jak działa?

Płacenie za pomocą BLIK polega na wpisywaniu jednorazowych 6-cyfrowych kodów i zatwierdzaniu ich. Najpierw należy wybrać tę metodę przy składaniu zamówienia np. w sklepie internetowym i zalogować się do aplikacji swojego banku. Następnie użytkownik przepisuje wyświetlony 6-cyfrowy kod do wskazanego okienka na swoim telefonie i potwierdza transakcję. Zawsze masz 2 minuty na wpisanie kodu w aplikacji bankowej. Po tym czasie kod BLIK traci ważność i trzeba wygenerować go od nowa. Cały proces jest łatwy i wygodny, dlatego coraz więcej sklepów internetowych i serwisów BLIK w swoich metodach płatności.

Korzyści dla segmentu e-commerce

Płatność BLIK jako jedna z form płatności internetowych przynosi wiele korzyści administratorom i właścicielom sklepów internetowych. Przede wszystkich jest to szybka i wygodna. Szczególnie dla klientów, którzy mogą ją wybrać z szerokiego wachlarza innych oferowanych metod. Duży wybór metod płatności w sklepach internetowych przekłada się na wyższą konwersję oraz poczucie zadowolenia klientów. Płacenie za zakupy w Internecie BLIK-iem możliwe jest w każdym miejscu i o każdej porze. Jako system stworzony przez Polski Standard Płatności dla sektora bankowego jest bardzo bezpieczny i wiarygodny. Wzbudza zaufanie klientów i podnosi prestiż sklepu jako wiarygodnego podmiotu.

Jak dodać BLIK w sklepie internetowym?

Wdrożenie tej formy płatności online w sklepie internetowym najszybciej zrealizujesz zamawiając taką usługę w firmie zajmującej się integracją płatności. Dodanie BLIK-a oferuje np. Tpay - Integrator Płatności Online. Na pewno dużym ułatwieniem jest fakt, iż aby mieć płatność BLIK jako opcję w swoim sklepie internetowym nie trzeba dokonywać żadnych skomplikowanych integracji.

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również