Rynek magazynów samoobsługowych w Warszawie

Na rynku powierzchni magazynowych w Polsce od wielu lat widoczne są tendencje wzrostowe. Magazynów przystosowanych do przechowywania różnych rzeczy szukają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W obszarze tym dynamicznie rozwija się usługa self storage.

Zasoby magazynowe w Polsce – Warszawa liderem

Największe w Polsce zasoby magazynowe posiada Warszawa. Wśród nich znajdują się obiekty self storage – w stolicy przybywa ich w bardzo szybkim tempie. Są to przeznaczone na wynajem magazyny samoobsługowe odznaczające się wysokim standardem. Obecnie magazyny self storage na Mokotowie w Warszawie oraz w pozostałych dzielnicach wynajmowane są przez kilka firm świadczących tego rodzaju usługi na rodzimym rynku, np. Kangu Self Storage. W magazynach samoobsługowych deweloperzy upatrują szans na znaczące zwiększenie swych dochodów – w Polsce to wciąż niszowy kierunek (usługa pojawiła się w naszym kraju ok. 10 lat temu). Klienci, którzy wynajmują magazyn self storage na Mokotowie lub w innej części stolicy, mają możliwość zawierania umów na bardzo atrakcyjnych warunkach. 

Magazyny samoobsługowe w Warszawie – nie tylko centrum

Centrum od lat uchodzi za najlepszą lokalizację biznesową w stolicy, jednakże popyt na magazyny self storage w Warszawie w takich dzielnicach jak Mokotów jest równie duży. Mokotów jest dzielnicą, która w przeciągu ostatnich kilku lat mocno zmieniła swoje oblicze. Jeszcze nie tak dawno temu kojarzona była głównie jako typowe zagłębie biurowe. Teraz jest  to świetne miejsce do życia i pracy, nic więc dziwnego, że sporo firm chce wynająć magazyn self storage na Mokotowie.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – jaki to koszt?

Magazyny samoobsługowe mają wiele zalet. O ich popularności decyduje m.in. atrakcyjny koszt wynajmu – w rachubę wchodzą stawki dużo niższe niż w przypadku wynajęcia tradycyjnego magazynu. Średnia cena za boks o powierzchni 1 m kw. wynosi w Warszawie 80-130 zł netto za miesiąc, więc np. firmy dysponujące skromnym budżetem mogą sporo zaoszczędzić. Boks o powierzchni 3 m kw. kosztuje ok. 240 zł.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również