Wybór kredytu mieszkaniowego – wszystko, co musisz wiedzieć

Potrzebujesz kredytu mieszkaniowego i szukasz najlepszego rozwiązania? Z pewnością trafiłeś na mnóstwo ofert i trudno jest Ci wybrać tę jedną, konkretną. Może Ci w tym jednak pomóc ekspert kredytowy, który zna oferty kredytowe i jest w stanie je bez problemu porównać. Dzięki takiemu rozwiązaniu wybór kredytu mieszkaniowego będzie łatwiejszy, niż mogłoby Ci się wydawać.

Doradca finansowy będzie towarzyszył Ci na każdym etapie starania się o kredyt na mieszkanie. Od sprawdzenia zdolności kredytowej aż do uczestnictwa w podpisaniu umowy kredytowej. Jeśli nie masz czasu na samodzielne poszukiwanie najlepszego kredytu hipotecznego, skorzystaj z pomocy specjalisty.

W czym może pomóc Ci ekspert kredytowy?

Doradca finansowy może znacznie przyspieszyć i ułatwić Ci drogę do wymarzonego kredytu na mieszkanie. Na samym początku sprawdzi Twoją zdolność kredytową we wszystkich bankach. W razie potrzeby pomoże znaleźć sposób na zbudowanie jej zgodnie z regulacjami, jakie przedstawia instytucja finansowa. Dodatkowo podpowie, czego warto unikać, kiedy starasz się o kredyt. Chodzi np. o zmianę pracy lub formy zatrudnienia.

Po pierwszym kroku przychodzi pora na podjęcie decyzji o wyborze konkretnej oferty kredytowej. Podczas takiego spotkania doradca przedstawi Ci szereg ofert, uwzględniając zróżnicowane prowizje, marże, czy koszty wycen, czyli aspekty, które mają wpływ na ostateczny koszt kredytu. Następnie ekspert kredytowy poinformuje Cię o tym, jakich dokumentów będziesz potrzebować do złożenia wniosku. Jeśli chcesz, doradca może w Twoim imieniu kontaktować się z deweloperem, agencją nieruchomości lub biurem księgowym, by odciążyć Cię od znacznej ilości formalności. Oprócz tego pomoże Ci on w wypełnieniu wniosków. Korzystając ze specjalistycznych aplikacji internetowych będzie to naprawdę szybkie i proste.  

Przez cały czas trwania Twojej sprawy w banku, ekspert kredytowy będzie jej pilnował oraz przesyłał raporty z postępu prac nad staraniem się o kredyt mieszkaniowy. W tym czasie Ty możesz w spokoju zająć się swoimi obowiązkami. Kiedy natomiast nadejdzie moment popisania umowy kredytowej, wcześniej doradca wytłumaczy Ci jej wszelkie zawiłości, byś nie miał żadnych wątpliwości. Jeśli chcesz, ekspert kredytowy uda się z Tobą do banku na podpisanie umowy, ponieważ jest on dostępny dla Ciebie od pierwszego do ostatniego dnia starania się o kredyt.

Na jakie etapy dzieli się analiza kredytowa?

Analiza kredytowa najczęściej składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich to sprawdzenie dokumentów, ich kompletności, a także ważności. Zazwyczaj zajmuje się tym bank. Następnym krokiem jest analiza finansowo-osobista, co oznacza weryfikację zdolności kredytowej i określenie, czy klient posiada zdolność kredytową. Trzecim krokiem jest sprawdzenie wszelkich aspektów prawnych i regulacji danego banku pod kątem przedstawionego wniosku kredytowego. Ostatni krok to inspekcja oraz wycena nieruchomości. Bank określa jej wartość i stan techniczny.

Wybierz najlepszą ofertę z pomocą doradcy finansowego

Jeśli szukasz profesjonalnego eksperta kredytowego, który dzięki swojemu doświadczeniu posiadł liczne kontakty w zakresie kredytów mieszkaniowych, skorzystaj z oferty Małycha Business Finance. Specjaliści pomogą Ci krok po kroku przejść proces starania się o kredyt hipoteczny i zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również