Językowy obóz młodzieżowy, zalety nauki na wyjeździe!

Nauka języków obcych dla jednych stanowi przyjemność, dla innych tymczasem to prawdziwe katusze. Jednak bez względu na to, jak wygląda proces nauki, znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest konieczna. Dlatego warto korzystać ze sposobów umilania sobie nauki języków obcych, jednym z nich jest wyjazd na językowy obóz młodzieżowy. Co należy do zalet takiego rozwiązania?

Intensywność nauki

Młodzieżowy obóz trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. W tym czasie kontakt z językiem obcym jest niemal całodobowy. Jest to bardzo intensywny czas obcowania z językiem, semestr nauki w dwa tygodnie – tak to możliwe! Niektórzy preferują tylko taką formę nabywania umiejętności i wiedzy. Szczególnie jeżeli nie mają czasu na naukę w ciągu roku, a jedynie w wakacje.

Nauka poprzez zabawę

Ślęczenie nad książkami i notatkami dla wielu osób, a w szczególności ludzi młodych, jest zniechęcająca. Dlatego coraz częściej stawia się na naukę poprzez zabawę. Podczas obozów młodzieżowych jest bardzo dużo okazji do gier, konkursów oraz sportowych rywalizacji itp. połączonych z nauką języka angielskiego, niemieckiego, czy też hiszpańskiego. Zestawienie przyjemnego z pożytecznym! Poznaj ofertę obozów na 2018 rok. Obozy znajdziesz na stronie ATAS - www.atas.pl

Nowe osoby i krajobrazy!

Wyjazd na obóz młodzieżowy zawsze wiąże się z zawieraniem nowych znajomości. Młodzi ludzie poznają rówieśników z różnych części Polski, jak również z zagranicy. Niektóre z tych przyjaźni trwają nawet przez lata. Wyjazd na taki obóz młodzieżowy to ponadto znakomita okazja do tego, aby osoby nieśmiałe mogły otworzyć się na innych ludzi.

Nauka, nowe przyjaźnie i… zwiedzanie! Spora część młodzieżowych obozów językowych odbywa się poza granicami danego kraju, to znakomita sposobność do tego, aby obcować nieco z nieznaną dotąd kulturą, pozachwycać się nowymi krajobrazami, jak i architekturą.

Łatwy dostęp do lektora

Podczas nauki języka obcego bardzo ważne jest wsparcie i wyznaczanie kierunku przyswajania wiedzy przez lektora. Zaletą obozu młodzieżowego jest to, że ma się kontakt z lektorem w ciągu całego dnia. W jego towarzystwie, jak również podczas całego pobytu na obozie, warto zrezygnować z mówienia w języku ojczystym.

Super pomysł na wakacje!

Niekiedy brakuje pomysłu na wyjazd wakacyjny. Nierzadko kończy się to tak, że dziecko wypoczywa podczas wakacji, ale nie ma dobrze zorganizowanego czasu wolnego. Dla wielu młodych ludzi takie wakacje są po prostu monotonne. Młodzieżowy obóz językowy rozwiązuje ten problem, dzieci będą miały zaplanowany każdy dzień wypoczynku i nie będą musiały narzekać na nudę.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również