Kim jest Filip Szcześniak?

Cóż, to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów ostatnich lat – mowa oczywiście o Taco Hemingway’u. Warto go lepiej poznać, aby być na czasie, bo teraz słuchają go niemalże wszyscy. Zacznijmy jednak od samego początku. Taco urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze. Kiedy miał dwa lata przeprowadził się z rodzicami z Egiptu do Chin, gdzie uczęszczał najpierw do angielskiego, a potem chińskiego przedszkola. Miał jednak sporo problemów z rówieśnikami – głównie z powodu języka. Kiedy skończył przedszkole, jego rodzice wrócili do Warszawy i od 1996 roku mieszka właśnie tutaj. To właśnie ojciec zaraził go miłością do rapu. Warto wspomnieć, że Filip już od liceum zna osoby, z którymi pracuje - „Rumaka” i Partykę.
W 2004 roku jego rodzice się rozwiedli – matka zaczęła pracę w Brukseli, w HR. Ojciec z kolei wyjechał do Hiszpanii z nową rodziną, gdzie piastuje posadę kuratora sądowego. W tym czasie raper rozpoczął studiowanie kulturoznawstwa na UW, którego został absolwentem.

Kariera usłana sukcesami

Początkowo, kiedy mieszkał w Londynie, pisał sporo tekstów w języku angielskim. Nie przynosiły mu one jednak sławy. Wydał również swój anglojęzyczny minialbum o tytule „Young Hems”, przyjął pseudonim Taco Hemingway (od pseudonimu w FIFA). W międzyczasie pracował w branży reklamowej, ale ktoś podpowiedział mu, że powinien napisać teksty po polsku – tak też zrobił. I to był strzał w dziesiątkę bo wyszedł „Trójkąt warszawski”. A potem to już z górki… Stawał się coraz popularniejszy, wydawał kolejne płyty, a jego piosenki śpiewali wszyscy. Pewnie większość zna „6 zer”, „Następna stacja”, „Deszcz na betonie” czy „Nostalgia”. W zeszłe lato królowały hity z „Cafe Belga”, a w te - z albumu „Pocztówka z WWA, lato ‘19”. Nie można również zapomnieć o hitach, które udało mu się wylansować w ramach projektu Taconafide z raperem Quebonafide. „Tamagotchi” nucili chyba wszyscy, leciało wszędzie i nie było osoby, która nie słyszałaby tego chociaż raz.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o piosenkach Taco – zawsze możecie zajrzeć na https://teksty.pinbook.pl/taco-hemingway, aby lepiej je zrozumieć, szczegółowo się z nimi zapoznać, a także lepiej je „ogarnąć”. Jest wiele piosenek Taco, które naprawdę są bardzo dobre – zarówno pod względem muzyki, jak i warstwy tekstowej. A nawet zwłaszcza dzięki warstwie tekstowej. Koniecznie nadróbcie zaległości, jeśli tylko takowe w tej materii macie.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również