Pióro kulkowe bez tajemnic

Czy wybierając artykuły piśmiennicze można znaleźć się w samym sercu potyczki, która zmusi nas do opowiedzenia się po jednej ze stron? Choć taki scenariusz brzmi dość nieprawdopodobnie, nie jest wcale aż tak dużym zaskoczeniem, jak mogłoby się to nam wydawać. Owszem, gdy kupujemy gumki do zmazywania, temperówki oraz ołówki, zwykle jesteśmy w pełni opanowani i profesjonalni. Gdy jednak zastanawiamy się nad tym, jakie pióro wybrać, nagle orientujemy się, że atmosfera wokół nas gęstnieje.

Tradycja i nowoczesność

Historia pióra wiecznego jest długa i piękna. Z naukowego punktu widzenia jest to przecież potomek pióra gęsiego – synonimu stylu oraz elegancji. Często można zresztą usłyszeć, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Pisanie nim może być zarówno udręką, jak i prawdziwą przyjemnością – w zależności od tego, jakie umiejętności posiada użytkownik takiego pióra. Pióro wieczne to wyzwanie, a pisanie nim można określić mianem sztuki. Kontrola i płynność ruchów niezbędne do opanowania techniki pisania za jego pomocą, nie pojawiają się nagle. Sięgając po wieczne pióro po raz pierwszy należy więc liczyć się z tym, że przynajmniej kilku linijek nikt łącznie z nami nie będzie w stanie odczytać.

Czy zatem osoby, które nie są znane z imponującej cierpliwości, nie mogą pisać piórem? Zwolennicy piór wiecznych nie mają, co do tego wątpliwości. Od lat na rynku obecne są jednak również pióra kulkowe i nie da się ukryć, że pozwalają one „zwykłym śmiertelnikom” na zachwycenie się magią pióra. Rozwiązania z tej grupy bazują na tak zwanym mechanizmie kulkowym, który przybliża je do długopisów we współczesnym wydaniu. Właśnie dlatego pisząc piórem kulkowym nie musimy obawiać się ani o nieczytelność powstającego w ten sposób tekstu, ani o ryzyko plam, z którymi nie będziemy się w stanie uporać. Samo nanoszenie na papier atramentu również opiera się na zasadach typowych dla pisaków. W praktyce oznacza to, że atrament nigdy nie wypływa z zakamarków pióra, my zaś nie jesteśmy skazani na długie godziny przebywania w łazience i mycia rąk.

Wady i zalety pióra kulkowego

Pióro kulkowe jest przykładem rozwiązania, które posiada wiele zalet. Pisanie z jego wykorzystaniem nie należy do czynności skomplikowanych, jego użytkownik nie musi też martwić się o problem plam z atramentu. Plusem pióra kulkowego jest również jego atrakcyjny wygląd. Osoby odpowiedzialne za produkcję tego rodzaju artykułów piśmienniczych inspirują się najbardziej eleganckimi piórami wiecznymi, ich kulkowy odpowiednik sprawdza się więc znakomicie także jako gadżet reklamowy.

Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z produktem pozbawionym jakichkolwiek wad. Osoby korzystające z tego rodzaju pióra zwracają uwagę przede wszystkim na to, że nie pozwala ono na zbyt długie pisanie bez konieczności wymiany wkładu. Problemem może być też słabsze, w zestawieniu z piórem wiecznym, nanoszenie atramentu na papier. Jeszcze nie tak dawno zwracano też uwagę na mniejszą różnorodność kolorystyczną atramentu, teraz jednak jest to problem coraz rzadziej spotykany.

Więcej na alibiuro.pl

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również