Pomysłowe kosze na śmieci

Pomysłów na ciekawy i przyciągający oko design pomieszczeń jest bez liku, niemniej jednak wydaje się, że w toku gorących dyskusji na temat koloru tapet, wzornictwa mebli i konkretnego wyboru sprzętów elektronicznych celem ich maksymalnie dobrego wkomponowania w przestrzeń domową, zabrakło do tej pory głosu na temat niezwykle potrzebnych, ale jednak przemilczanych przedmiotów, jakimi bez wątpienia są kosze na śmieci. Warto zatem poświęcić kilka chwil i przedstawić pomysłowe kosze na śmieci, które swoją obecnością w mieszkaniu czy biurze nie tylko zapewnią ich praktyczne wykorzystanie, ale również dodadzą nieco uroku (tak, tak!) czy wprowadzą nieszablonowe rozwiązanie w zakresie organizacji przestrzeni.

Zacznijmy od tego, że kosze na śmieci, chociażby takie, jak zestaw prezentowany pod przedstawionym odnośnikiem, znacznie różnią się od siebie kształtem, materiałem, z jakiego są wykonane, jak również oczywiście samym designem i rozmiarem. Niektóre, co samo w sobie może być ciekawym wyborem, wyglądają jak pomięta kartka papieru i swoim wzornictwem w sposób niemal instruktażowy tłumaczą, że ich przeznaczeniem jest pomieszczenie wielu zużytych w domowym biurze (kłania się z pewnością idea „home office”) kartek papieru. Jest to świetna myśl, aby już sam wygląd zewnętrzny kosza na śmieci odzwierciedlał zamysł, jaki przyświecał twórcy przy jego kreatywnym procesie tworzenia!

Drugą kategorią tego typu przedmiotów jak omawiane dziś kosze na śmieci są oczywiście kosze stylizowane na starodawne, a to przykładowo, pochodzące z minionych wieków, ciężkie kosze metalowe lub żeliwne, które są nie tylko pojemne, ale dość dobrze komponują się praktycznie niezależnie od stylu zagospodarowania pozostałej części przestrzeni (z naciskiem jednak na drewno, z którym szczególnie zdają się iść w parze). Co tu dużo mówić, taki nieco „siermiężny” koszt na śmieci może stanowić dobrą odskocznię od przytłaczająco nowoczesnego utrzymania pozostałej przestrzeni domowej.

Kolejną kategorią koszy na śmieci, na jaką chcemy dzisiaj zwrócić uwagę, są te wykonane w zgodzie z coraz silniej promowanym stylem (a może i całą rozbudowaną filozofią życiową) minimalistycznym. Takie, minimalistyczne kosze na śmieci nie tylko spełniają swoją podstawową rolę, czyli skutecznie gromadzą odpadki czy nadające się do wyrzucenia projekty dokumentów, ale również – i jest to ich istotna zaleta – nie odrywają one ludzkiego oka od ważniejszych elementów wystroju domu i pozostają niejako „w ukryciu”, dobrze wtapiając się w otoczenie. Tego właśnie zresztą wymagamy od przedmiotów, które mają być przede wszystkim praktyczne – aby nie znajdowały się ustawicznie w centrum uwagi.

Jak zatem widać, jest co najmniej kilka podstawowych, pomysłowych sposobów na wybór kosza na śmieci, który nie będzie kolejnym, sztampowym pojemnikiem na zużyte rzeczy. Wystarczy tylko odrobinę poszukać, tak w stacjonarnych sklepach, jak i oczywiście bezpośrednio w internecie (co daje też możliwość łatwego i zweryfikowanego porównania cen!) i szybko można znaleźć towar, który przypadnie nam do gustu!

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również