Szkolna wyprawka

Jak co roku, we wrześniu rozpocznie się nowy rok szkolny. Dla rodziców oznacza to konieczność skompletowania niezbędnej wyprawki. Na zakup niezbędnych rzeczy warto poświęcić nieco czasu. Aby znaleźć dobrej jakości artykuły, nie trzeba na szczęście daleko szukać. Bogatą ofertę produktów przygotowanych z myślą o uczniach wyróżnia się większość popularnych sieci handlowych.

Komplet szkolnego wyposażenia

W poszczególnych szkołach wyprawka może nieco się różnić. Podstawowe wyposażenie ucznia pozostaje jednak niemal zawsze takie samo. Niezbędnym artykułem jest przede wszystkim plecak lub tornister. Wydatki na ten cel zależą od jakości wykonania produktu, a nierzadko także popularności marki. Z reguły tańsze są modele jednokomorowe. Przystosowane są jednak do potrzeb uczniów podstawówki, przez co mogą nie wystarczyć licealistom. W przypadku piórników znaczenie ma przede wszystkim ich zawartość. Nabyć można zarówno kompletny zestaw z ołówkami, długopisami czy kredkami, jak i tańszy piórnik bez żadnego wyposażenia. Ucznia należy tez wyposażyć w przybory do pisania, zeszyty, przyrządy matematyczne oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów.

Dodatkowe wydatki szkolne

W okresie kompletowania szkolnej wyprawki, dla wielu rodziców nie bez znaczenia pozostaje konieczność zakupu zestawu podręczników. Uczniom najmłodszym może zapewnić je szkoła, ze względu na dostęp do darmowych egzemplarzy MEN. Dzieci klas wyższych muszą jednak zwykle samodzielnie nabyć komplet książek. Nie zawsze możliwe jest zdobycie egzemplarza używanego, co wymusza zakup nówki i generuje dodatkowe koszty. Najdroższe są podręczniki do technikum i liceum. Łącznie mogą kosztować do kilkuset złotych. Zakup szkolnej wyprawki bywa więc sporym wyzwaniem finansowym - dla przeciętnej rodziny z trójką dzieci, wydatki na ten cel pochłaniają nawet 1700 złotych. Nadzieją dla rodziców są na szczęście dyskonty, takie jak Biedronka, Lidl czy Intermarche.

Szkolna wyprawka w sieciach handlowych

Wyprawkę szkolną w Biedronce będzie można skompletować już od poniedziałku 05.08. W Lidlu sezon na artykuły dla uczniów rozpocznie się 12.08. Najtańszy i najprostszy plecak dostępny w ofercie Biedronki kosztuje 29,99 zł, a w Lidlu - 24,99 zł. W obu sklepach sprzedawane będą także droższe modele premium, z większą liczbą komór oraz ergonomicznym kształtem. Jak co roku dostępne będą także wszystkie niezbędne akcesoria, w tym piórniki w cenie od kilkunastu złotych. Uczniowie mogą też tanio kupić w dyskontach temperówkę, gumkę, nożyczki czy ołówki. Poszczególne elementy wyposażenia dostępne będą także w promocyjnych kompletach. W ofercie nie brakuje niezbędnych akcesoriów matematycznych, takich jak ekierki, linijki czy kątomierze. Rodzice mogą też kupić akcesoria na przedmioty plastyczno-techniczne, takie jak bloki rysunkowe, papiery kolorowe, farby olejne i kolorowe, kredki czy pisaki. Atrakcją tegorocznej oferty Biedronki są bardzo tanie zeszyty, dostępne za cenę już od 0,39 zł. Lidl przygotował natomiast promocję z Kartą Dużej Rodziny, pozwalającą na uzyskanie nawet 10 proc. upustu przy zakupie w sklepach stacjonarnych.

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również