Co kupić na komunię za 1500 złotych?

Gdy zastanawiamy się, jaki podarunek sprawić dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej, powinniśmy najpierw ustalić, jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na temu cel. Dzięki temu dowiemy się, w jakich kategoriach sprzętu możemy rozpocząć poszukiwania.

Z pewnością prezent na komunię do 1500 zł zagwarantuje nam niezwykle szerokie możliwości wyboru. Przyjęty przedział cenowy jest bowiem naprawdę spory, nawet biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek związany z tym wydarzeniem. Jedno jest pewne – z taką kwotą spokojnie możemy zwrócić się w stronę szeroko pojętej elektroniki. Na pewno znajdziemy tam coś, co spotka się z aprobatą dziecka.

Komputer czy laptop na komunię?

Bardzo często pierwszym wyborem w przypadku komunii są właśnie te dwa urządzenia. Ich otrzymanie zazwyczaj znajduje się w sferze marzeń naszej pociechy, toteż trudno dziwić się temu, że tak powszechnie są one wybierane.

Warto jednak zastanowić się, jakie dokładnie urządzenia będziemy w stanie zakupić za 1500 złotych. W przypadku laptopów należy zainteresować się między innymi uniwersalnymi modelami o charakterze multimedialnym. Są to zazwyczaj laptopy 15-calowe, które pracują na procesorach Intel z serii Core i3, a także Pentium i Celeron. Do tego dochodzi od 2 do 8 GB pamięci RAM, zintegrowana karta graficzna oraz dysk HDD.

Takie urządzenia okażą się wystarczające podczas obsługi podstawowego pakietu programów (przeglądarka internetowa, odtwarzacze multimedialne etc.), a także wielu niewymagających gier. W przyjętym budżecie mieszczą się również urządzenia mobilne, o przekątnej ekranu 14-cali lub mniejszej.

Jak natomiast wygląda sprawa komputerów stacjonarnych? W tym przypadku także możemy mówić przede wszystkim o urządzenia uniwersalnych, zapewniających dość podstawowy zakres zadań. Komputery tego typu przydadzą się zarówno do nauki, jak i zabawy związanej z oglądaniem filmów, słuchaniem muzyki, surfowaniem po sieci czy też obsługą niektórych gier komputerowych.

Urządzenia mobilne na komunię

W przypadku komunii bardzo często wybór pada również na smartfony i tablety. Zazwyczaj są to pierwsze tego typu urządzenia dziecka, dlatego do ich wyboru warto podejść w sposób odpowiedni.

Oczywiście nie ma sensu decydować się na modele obecnie najlepsze na rynku, gdyż nie dziecko nie będzie w stanie wykorzystać pełni ich potencjału. Nie oznacza to jednak wcale, że możemy postawić na pierwsze lepsze urządzenia. W przypadku smartfonów budżet w wysokości 1500 złotych okaże się wystarczający, by zakupić bardzo solidny sprzęt, zapewniający mnóstwo zabawy.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na parametry techniczne telefonu. Jak już wspomnieliśmy, nie musi być to urządzenie absolutnie topowe pod tym względem, jednak z pewnością musi gwarantować stabilną pracę i płynną obsługę większej liczby aplikacji i programów.

To zaś zagwarantuje odpowiedni procesor i pamięć RAM. W pierwszym przypadku należy zwracać uwagę na modele dysponujące co najmniej czteroma fizycznymi rdzeniami i taktowaniem na poziomie minimum 1.3 GHz. Specyfikacje słabsze nie zapewnią bowiem odpowiednich osiągów. Rynek smartfonów jest obecnie tak szeroki, że spokojnie znajdziemy urządzenia o wiele wydajniejsze, na przykład w ofercie takich producentów jak Huawei, Sony czy Samsung.

W przypadku pamięci RAM wartością minimalną wydaje się być 2 GB. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Między innymi na pamięć wewnętrzną, przekątną ekranu i obsługiwaną rozdzielczość, a także, w zależności od przeznaczenia telefonu, na aparat, technologie audio i wideo, a także na pojemność baterii.

Wybór tabletów będzie przebiegał na bardzo podobnej zasadzie. Ponownie najważniejsza wydaje się być bowiem wydajność. Jeśli zakupimy model dysponujący procesorem jednordzeniowym i posiadającym mniej niż 1 GB pamięci RAM, możemy być pewni, że nie zagwarantuje on stabilnego, płynnego działania. Będzie wyłącznie źródłem irytacji dziecka.

Poza osiągami, warto zwrócić uwagę również na obsługiwany system operacyjny. Znaczącą większość w ofertach wielu sklepów stanowią urządzenia oparte na Androidzie, jednak znaleźć można również sprzęty z systemem Microsoft Windows oraz iOS. Szczególnie oprogramowanie od Apple prezentuje się niezwykle atrakcyjnie (przede wszystkim ze względu na płynność działania). Trzeba jednak pamiętać, że najtańsze iPady kosztują 1400 złotych.

Nowoczesny prezent na komunię

W ten sposób przechodzimy do prawdziwych hitów, które na rynku pojawiły się dopiero w ostatnich kilku latach. Wspomnieć należy przede wszystkim o dronach.

Na rynku występują w trzech postaciach: jeżdżącej, pływającej oraz latające, choć należy podkreślić, że największa popularnością cieszą się te ostatnie. Dron na komunię to nie tylko okazja do poprowadzenia własnego pojazdu, ale również do nakręcenia wielu fantastycznych materiałów wideo. Wszystko dzięki zamontowanej kamerze, która pojawia się w wielu modelach dronów.

Oczywiście wiele zależy do tego, na jaki model się zdecydujemy. 1500 złotych to wystarczająca kwota, aby zakupić dron z kamerą Full HD, a nawet 4K, dlatego przez dokonaniem ostatecznego wyboru warto zwrócić na to uwagę. Ogromne znaczenie ma również zasięg działania urządzenia, a także pojemność baterii, która decyduje o tym, jak długo będzie ono w stanie pracować bez konieczności ładowania.

Jakie jeszcze prezenty wpisują się w kategorię nowoczesnych? Wspomnieć możemy chociażby o konsolach do gier, a zwłaszcza takich sprzętach jak PS4, Xbox One czy też Nintendo Switch. Na te konsole wydawane są najnowsze gry, dlatego z pewnością spotkają się z aprobatą dziecka. Dobrym pomysłem może okazać się również zakup odpowiedniej jakości aparatu, kamery lub sprzęt naukowego, który może zapoczątkować nową pasję. Mowa tu chociażby o teleskopach i nowoczesnych mikroskopach.

Jak już wspomnieliśmy, przyjęty budżet otwiera nam dostęp do wielu wysokiej klasy sprzętów elektronicznych. Laptopy, komputery, smartfony, tablety, drony, konsole do gier, aparaty czy urządzenia naukowe z pewnością okażą się dobrymi wyborami. Bardzo ważne jest jednak to, aby podczas ich zakupu zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze parametry techniczne. Dopiero wtedy nasz wybór może okazać się trafiony.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również