Sprzęt do selfies – co powinien mieć dobry aparat w smartfonie?

Porównując pierwsze telefony z aparatami i kolorowym wyświetlaczem z dzisiejszymi smartfonami, trudno nie westchnąć nad upływem czasu i postępem technologii. Dzięki niemu można robić doskonałej jakości zdjęcia „z rączki” albo ze specjalnego kijka do selfies zawsze, kiedykolwiek mamy na to ochotę. Na co powinien zwrócić uwagę przy zakupie smartfona miłośnik fotograficznych samoróbek?

 

Jak najwięcej powtórzeń!

            Zrobienie naprawdę dobrego zdjęcia to często długie minuty ustawiania, poszukiwania odpowiedniego oświetlenia, komponowania scenerii. Szkoda byłoby to utracić, gdyby okazało się, że to jedno zrobione zdjęcie nie będzie tak udane, jak by się oczekiwało. Tryb serii zdjęć w smartfonie Samsung A9 czy w nowych modelach od Huawei to jedna z wielu funkcjonalności tych telefonów z poczwórnym aparatem. Robienie całej serii zdjęć podczas krótkiego pozowania to większa szansa na wyłuskanie z nich tego jednego, idealnego selfie! Przy tak dużej liczbie zdjęć przyda się też duża pamięć smartfona, na przykład taka, jaką mają Xiaomi. Smartfon Samsung Galaxy A9 ma z kolei specjalnie zaprojektowany aparat poczwórny, z czterema różnymi obiektywami. Dzięki niemu niezależnie od warunków atmosferycznych zrobisz selfie bez konieczności ręcznego ładowania ustawień.

Fotografuj i zbieraj lajki!

            W najnowszych smartfonach jedną z najczęściej używanych funkcjonalności jest łatwy dostęp do social mediów. Po prostu robisz selfie idealne, wykorzystując do tego smartfon, na przykład Samsung A9 albo najnowszy Huawei, a następnie jednym kliknięciem edytujesz je, poprawiasz i wstawiasz na swój profil społecznościowy. Bo czym byłaby możliwość robienia fantastycznych zdjęć bez opcji dzielenia się swoimi przeżyciami?

Dobry aparat = dobre fotki

            Smartfony, do których mamy obecnie dostęp, w niewielkiej obudowie kryją potężne maszyny do robienia zdjęć, które są w stanie z powodzeniem zastąpić dobry sprzęt fotograficzny za kilka tysięcy złotych. Kamera ultraszerokokątna to jedna z ważniejszych funkcji, jakie ma Samsung A9. Rewelacyjne detektory w aparacie wykrywają mrugnięcia, rozmazanie czy nawet oświetlenie padające od tyłu obiektu. Dzięki temu smartfon Samsung Galaxy A9 czy nowoczesne iPhone’y od Apple wydają się naprawdę dobrym wyborem, jeśli chce się robić prawdziwie niezapomniane fotografie za pomocą smartfona. Oprócz dużych możliwości technicznych aparatu liczy się też duża przekątna ekranu. Pozwoli ona oglądać wykonane zdjęcia w dobrej rozdzielczości i przeprowadzać ich ewentualną edycję – prosto do mediów społecznościowych!

            Chcąc zakupić dobry smartfon, który ma służyć głównie robieniu zdjęć i wstawianiu ich do social mediów, warto korzystać z wszelkich unowocześnień, jakie oferują producenci. To przede wszystkim zaawansowane technologicznie aparaty. Pozwalają one robić naprawdę dobre ujęcia bez względu na ilość światła czy kąt jego padania – dotychczas były to główne problemy osób regularnie pozujących do selfies. Trudno było jednocześnie wykorzystać ciekawą panoramę do zrobienia selfie, a przy tym tak ustawić aparat, aby zdjęcie wyszło odpowiednio ostre i doświetlone. Dobry zoom oraz tryby wykrywające pewne kardynalne błędy mogą znacząco poprawić komfort wykonywania zdjęć. Rezultatem tego będą niezapomniane zdjęcia z wakacji, które poprawią humor nawet w najbardziej pochmurny dzień!

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również