Terminal płatniczy? Odbierz urządzenie za 0 zł w ramach Polski Bezgotówkowej!

Terminal płatniczy za 0 zł w ramach programu Polska Bezgotówkowa to wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców. Co to jest Polska Bezgotówkowa? Który terminal płatniczy wybrać?

Co to znaczy Polska Bezgotówkowa?

Polska Bezgotówkowa to program upowszechniania płatności bezgotówkowych w naszym kraju. Inicjatywa powstała w ramach współpracy wiodących w Polsce wydawców kart i agentów rozliczeniowych wraz ze Związkiem Banków Polskich i przedstawicielami sektora publicznego.

Dzięki programowi przedsiębiorcy, którzy do tej pory, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie oferowali swoim klientom płatności bezgotówkowych, mogą otrzymać od 1 do 3 darmowych terminali płatniczych. Co istotne, przez 12 miesięcy zwolnieni są z opłat za użytkowanie i obsługę urządzeń. Nie płacą prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard, a jeśli skorzystają z oferty eService – zwolnieni są również z opłat prowizji za transakcje kartami UPI, JCB, Diners Club, a także – od coraz popularniejszych płatności systemem BLIK. Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie eService w ramach Polski Bezgotówkowej? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Do wyboru w programie są urządzenia rożnego rodzaju. Przedsiębiorca, który potrzebuje terminala do stanowiska kasowego, może wybrać standardowy terminal stacjonarny. W miejscach, w których istnieje konieczność dotarcia do klienta, np. w restauracjach, idealny okaże się bezprzewodowy terminal typu smart. Oba rodzaje urządzeń zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, przyjmują transakcje najpopularniejszymi rodzajami kart, a także płatności smartfonem i BLIKiem.

Polska Bezgotówkowa – co po 12 miesiącach?

Co istotne, terminal typu smart po upływie 12 miesięcy przechodzi na własność przedsiębiorcy, dzięki czemu nie trzeba płacić za jego wynajem. W przypadku terminali standardowych istnieje konieczność wnoszenia opłaty za wynajem urządzenia w wysokości 39 zł za miesiąc w przypadku terminala stacjonarnego i 49 zł miesięcznie za urządzenie przenośne.

Po 12 miesiącach konieczne jest także płacenie prowizji od przeprowadzonych transakcji. Wysokość prowizji jednak systematycznie maleje, wobec czego nie są to obecnie wysokie kwoty. Po roku udziału w programie przedsiębiorca zobowiązany jest do płacenia prowizji w wysokości 0,69 proc. w przypadku kart Visa i 0,79 proc. przy karcie Mastercard. W przypadku systemu BLIK jest to 0,29 proc.

Jak obsługiwać terminal płatniczy? To proste. Urządzenia są intuicyjne, a przez to łatwe i przyjazne w obsłudze. Nowoczesne urządzenia typu smart mają ponadto dotykowy ekran.

Artykuł zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również