Zalety sklepu internetowego na platformie Prestashop

Od lat mówi się o tym, że sklepy internetowe są przyszłością handlu. Każdego roku coraz więcej pieniędzy zostawiamy właśnie w sklepach elektronicznych, coraz częściej rezygnując z zakupów drogą stacjonarną. Zyski z handlu internetowego rokrocznie wzrastają, dzięki coraz wygodniejszym formom robienia zakupów online. Nic dziwnego, że e-handel stanowi dla wielu osób coraz popularniejszy pomysł na biznes. Planujesz stworzenie sklepu online? Poznaj zalety darmowej platformy Prestashop, z której korzystają miliony podmiotów e-commerce na całym świecie

Zarówno mniejsze, jak i duże sklepy internetowe z zaawansowaną funkcjonalność i tysiącami produktów, bardzo często budowane są na darmowych platformach. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwa obsługa i liczne funkcjonalności, oferowane przez twórców oprogramowania e-commerce. W odróżnieniu od dedykowanych platform sprzedażowych, tworzenie sklepów internetowych w oparciu o darmowe systemy jest nie tylko tańsze, ale często znacznie łatwiejsze. Przykładem jest Prestashop – prosty w obsłudze, ale jednocześnie niezwykle funkcjonalny system umożliwiający budowę, zarządzanie i obsługę sklepów internetowych – od małych, poprzez średnie, aż po globalne centra sprzedaży elektronicznej.

Zalety wykorzystania platformy Prestashop w e-handlu

Wśród wielu zalet, jakie wymieniają użytkownicy platformy Prestashop, wielu z nich na pierwszym miejscu podkreśla potężną funkcjonalność systemu. Sklepy tworzone w oparciu o Prestashop mogą być rozwijane od prostych, aż do najbardziej rozbudowanych, z licznymi funkcjami znanymi z płatnych platform. Standardem jest np. integracja sklepu internetowego z serwisami sprzedażowymi, takimi jak np. Allegro, czy porównywarkami cen, typu Skąpiec.pl czy Ceneo.pl. Prestashop daje również szerokie możliwości w zakresie promocji i udostępnia wiele zupełnie darmowych narzędzi marketingowych. Platforma umożliwia np. tworzenie programów lojalnościowych dla stałych klientów, posiada również rozbudowany system tworzenia promocji i wyprzedaży. Będzie to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie bliską interakcję z klientem, ale nie chcą inwestować dużych pieniędzy w budowę swojego sklepu internetowego.

Sklepy internetowe budowane w oparciu o platformę Prestashop dają również szerokie możliwości w zakresie pozycjonowania i optymalizacji. Możliwość dodawania opisów produktów ze zdjęciami (szczególnie opcja multisklepu – jeden opis dla produktów w kilku sklepach), wsparcie SEO czy przyjazne adresy URL, to tylko niektóre możliwości, gwarantowane przez Prestashop. Wejdź na https://coolbrand.pl/uslugi/prestashop-profesjonalne-sklepy-internetowe/ i dowiedz się więcej na temat usługi tworzenia sklepów online w oparciu o Prestashop.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również