Części samochodowe – oryginalne czy zamienniki?

Intensywna eksploatacja samochodów sprawia, że od czasu do czasu niezbędne okazuje się wymienienie poszczególnych części na nowe, lepsze i sprawniejsze. Rynek motoryzacyjny w dzisiejszych czasach oferuje doprawdy szeroki wybór profesjonalnych (i mniej profesjonalnych) części zamiennych. Oddając samochód do naprawy, często stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na nowe, oryginalne części, czy też wybrać tańsze zamienniki.

Opcja pierwsza – zakup zamienników

Na co dzień często szukamy oszczędności i skłaniamy się ku tańszym rozwiązaniom. Jednym z nich może być właśnie zakup zamienników, których cena wydaje się atrakcyjniejsza niż oryginałów. Może to być bardzo złudne wrażenie, bowiem wadliwa część może zepsuć się dosłownie po paru dniach, a my znowu będziemy musieli wydać pieniądze! Jeżeli jednak decydujemy się na zakup części tego typu (zamiennych), trzeba ustalić parę rzeczy – przede wszystkim to, kto jest ich producentem. Dokonując zakupu na własną rękę warto pamiętać, że warsztaty samochodowe są w stanie uzyskać lepsze rabaty w hurtowniach i w efekcie kupić pożądaną część w korzystniejszej cenie. Można się na nich zdać, ale warto też skorzystać z dobrodziejstw internetu i kupić część na stronie dystrybutora, który cieszy się dobrymi opiniami użytkowników i klientów.

Zakup części oryginalnych

Części samochodowe Mercedes i innych marek samochodów są też dostępne w wersji oryginalnej. Są one co prawda stosunkowo droższe od zamienników, ale są też gwarancją najwyższej jakości. Naprawdę warto rozważyć tę możliwość, jeśli chcemy cieszyć się jazdą przez długi czas, ponieważ takie oryginalne części są identyczne z tymi, które zostały wykorzystane do produkcji samochodu. To jednak nie koniec zalet tego rozwiązania – oryginalne, markowe części z pewnością  pozytywnie zaliczyły wszelkie testy. Wybierając je, mamy pewność ich wysokiej jakości, a ta pewność przekłada się na poczucie bezpieczeństwa komfort prowadzenia auta. Ponadto sygnowane, oryginalne części mają o wiele dłuższą żywotność, a zatem umożliwiają owocną i długą eksploatację samochodu. Jeśli planujemy korzystać z ukochanego samochodu jeszcze przez parę lat, warto dodać perę złotych i zainwestować w oryginalną jakość. Kolejnym argumentem może też być  znacznie dłuższy okres gwarancji, której nie uzyskamy przy zakupie tańszych zamienników czy części używanych.

O czym warto pamiętać?

Warto przy tym wszystkim zapamiętać, że stając przed koniecznością zakupu typowych, standardowych i podstawowych części (takich jak filtry albo klocki hamulcowe) tak naprawdę bardzo trudno określić, który producent będzie oferował lepsze wykonanie. W tym przypadku rzeczywiście można pokusić się o zakup zamienników, biorąc pod uwagę ceny i porównując opinie użytkowników, które są bardzo łatwo dostępne w sieci. Internet jest dziś nieocenionym narzędziem, które potrafi ułatwić wybór w wielu życiowych dylematach – warto z niego skorzystać również w tym przypadku.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również