Czym kierować się przy wyborze mechanika i elektryka samochodowego?
Wybór tak mechanika, jak i elektryka samochodowego, któremu powierzymy nasze auto, jest wyborem niezwykle istotnym, a zarazem bardzo trudnym. Każdy kierowca z Warszawy (czy jakiegokolwiek innego dużego miasta) wielokrotnie spotkał się z opowieściami o oszukujących klientów czy niekompetentnych „specjalistach”, a większość pewnie sama przynajmniej raz się na takiego natknęła. Czym więc kierować się przy wyborze mechanika samochodowego czy elektryka?
Pierwsze kroki, czyli… zapytaj znajomych
Najbardziej oczywistym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców poszukujących dobrego mechanika samochodowego czy elektryka jest rozmowa ze znajomymi kierowcami, np. przyjaciółmi lub członkami rodziny. Osoby, które darzymy zaufaniem, będą chciały nam pomóc i z pewnością udzielą nam rzetelnych informacji dotyczących tego, których warsztatów unikać, a do których możemy udać się z czystym sumieniem.
Internetowy research
Jeśli nie mamy nikogo, kogo moglibyśmy poprosić o radę w zakresie wyboru godnego zaufania warsztatu, lub jeśli żaden z naszych znajomych czy bliskich nigdy nie natrafił na mechanika samochodowego, warsztat czy elektryka, którego uznałby za godnego polecenia, nic straconego! Doskonałym źródłem tego typu informacji jest Internet. Wystarczy kilka chwil, by odnaleźć liczne opinie kierowców – tak przestrzegających przed korzystaniem z usług wybranych warsztatów, jak i tych, którzy oceniają usługi innych pozytywnie i wyrażają się o nich w samych superlatywach. Jak je odnaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy „elektryk samochodowy Warszawa opinie” czy „mechanik samochodowy Warszawa opinie” i gotowe!
Pierwszy kontakt ze specjalistą, czyli na co zwracać szczególną uwagę?
Wiele o podejściu mechanika czy elektryka do jego własnej pracy świadczyć może m.in. to, jak rozmawia z potencjalnym klientem przez telefon. Doświadczony kierowca, czyli kierowca, który wielokrotnie korzystał z usług warsztatów samochodowych, może od razu zorientować się, podczas takiej rozmowy, że coś jest nie w porządku. O czym powinien jednak pamiętać kierowca mniej doświadczony? Kamil Sieradzki, mechanik z Besthol, tłumaczy: „Mechanik samochodowy, tak samo elektryk samochodowy, powinien być w stanie przedstawić cennik usług oraz terminy, w jakich może spotkać się z klientem. Warto również pamiętać, że, przyjmując auto do naprawy, powinien przekazać klientowi protokół przyjęcia pojazdu z wyszczególnioną datą naprawy i usługami jakie będą wykonywane przy aucie. Dobrze jest zapytać specjalistę już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, czy takie dokumenty wystawia, czy jest to standardowa praktyka w warsztacie. Jeśli nie, lepiej nie ryzykować i zakończyć rozmowę. Istotne jest też to, aby mechanik po przeprowadzeniu diagnostyki w aucie przedstawił Klientowi kompletną wycenę naprawy (uwzględniającą ceny usługi oraz ceny części) i dopiero po akceptacji kosztów rozpoczął procedurę naprawczą pozostając w stałym kontakcie z Klientem.”
Kluczowe znaczenie komunikacji
Podsumowując: komunikacja między elektrykiem czy mechanikiem samochodowym a klientem ma kluczowe znaczenie. Transparentne zasady, przygotowana przed rozpoczęciem naprawy wycena oraz rzetelne informacje udzielane przez specjalistę świadczą o jego profesjonalnym podejściu do tego, czym się zajmuje, podczas gdy wymijające odpowiedzi oraz niechęć do załatwiania związanych z naprawą formalności, odwrotnie, o braku owego podejścia. Zwracajmy też uwagę na to, czy mechanik lub elektryk jest w stanie wyjaśnić nam, na czym polega problem oraz jak zamierza go rozwiązać, czy daje nam możliwość wyboru części zamiennych (różniących się między sobą np. ceną), a także czy pojazdy znajdujące się w jego warsztacie są ustawione w sposób, który nie naraża ich na różnego rodzaju zniszczenia.
Przyszłość branży, czyli usługi door to door
Wybierając mechanika lub elektryka samochodowego warto również zdecydować się na tego, który świadczy usługi typu door to door. W ich ramach specjalista odbiera od nas samochód, naprawia go w warsztacie stacjonarnym i odstawia w wybrane przez nas miejsce, np. pod nasz dom czy miejsce pracy. Rozwiązanie to jest niezwykle komfortowe i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, stąd cieszy się – i z pewnością będzie się cieszyć – coraz większą popularnością.
Zobacz również
-
9 listopada 2018
Czy samodzielne polerowanie lakieru to dobry pomysł?
9 listopada 2018Wyważarka do kół w małym warsztacie - jak...
9 listopada 2018Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze...
9 listopada 2018Przy jakich dochodach opłaca się leasing?
Popularne
-
21sty
-
2mar
-
11mar
-
8sie
Komentarze (0)