Jak wybrać sprzęt do warsztatu samochodowego? Urządzamy stanowisko pracy

Planujesz założenie małego warsztatu samochodowego? Podpowiemy Ci, jaki sprzęt wybrać oraz w co wyposażyć stanowisko pracy dla mechanika. Na rynku jest obecnych wiele ofert, które gwarantują kompleksowe wyposażenie warsztatowe. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnych akcesoriów i specjalistycznych narzędzi, warto jest określić jakiego typu usługi będziemy oferowali naszym klientom. Mała firma, zatrudniająca od 2 do 3 pracowników, powinna skupić się przede wszystkim na jakości sprzętu – stół lub wózek warsztatowy, zestawy kluczy oraz niezbędne wyposażenie bhp to podstawa bezpiecznej pracy i profesjonalnie urządzonego warsztatu.

Jeśli planujemy założenie małej firmy, w której nasze usługi będą koncentrowały się na diagnostyce i naprawie pojazdów oraz wymianie podstawowych elementów wyposażenia auta, to powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego sprzętu, który umożliwi nam działanie w tym obszarze prac. Narzędzia do samochodów wysokiej jakości, które zapewniają odpowiedni komfort możemy znaleźć w sklepie hazet.pl. Firma ta posiada szeroką ofertę produktów, których dobra cena idzie w parze z solidnym wykonaniem i doborem wysokogatunkowych materiałów, które zapewnią długą, bezproblemową eksploatację.

Podstawowym sprzętem podczas kompletowania wyposażenia do warsztatu samochodowego są nasadowe klucze samochodowe oraz wkładki z zestawem nasadek trzpieniowych. Jest to grupa sprzętu z kategorii przyrządów ręcznych, które są wykorzystywane niemalże przy każdej pracy naprawczej. Warto jest zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane oraz ich odpowiednie skalibrowanie. Kolejnym, bardzo istotnym sprzętem jest komplet szczypiec – tnące boczne i podłużne. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór szczypiec do pierścieni zabezpieczających oraz zestaw wkrętaków, które są odpowiednio dopasowane do łba o zarysie krzyżowym. Oprócz tego, nasz warsztat powinien zostać wyposażony w sprzęt do gwintowania oraz zestawy do poprawy i czyszczenia gwintów zewnętrznych.

Istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego rodzaju akcesoriów, które znacząco ułatwią pracę i poprawią jej komfort. W tym miejscu warto jest pamiętać o specjalistycznych matach, które zadbają o właściwą pozycję ciała, ochronnych okularach o wysokiej odporności na zadrapania i rękawicach wykonanych z mikropianki, która zapewni dobrą wentylację dla skóry, a jednocześnie nie ograniczy swobody ruchu. Praktycznym rozwiązaniem jest również wyposażenie warsztatu w wózek pokryty warstwą zabezpieczającą przed działaniem mocnych płynów i rozpuszczalników. Trwały, solidny model utrzyma spore pokłady sprzętu i tym samym przystosuje się do dużych obciążeń. Warto jest wybrać taki produkt, w którym mamy możliwość dobudowywania dodatkowych elementów wyposażenia, np. kosza na śmieci.  

Jeśli chcemy, by nasz warsztat posiadał usługi diagnostyczne, w naszej firmie nie może zabraknąć sprzętu pomiarowego – suwmiarek i zestawów szczelinomierzy. W celu precyzyjnego rozpoznania usterek warto jest wyposażyć się również w skaner diagnostyczny. Wyposażony w wyświetlacz LCD, po podłączeniu do samochodu wykaże wszelkie kody błędów. Początkowe elementy warsztatu to także podnośniki i sprzęt do geometrii. Z tak przygotowanym ekwipunkiem i doświadczonymi pracownikami możemy być gotowi na pierwszych klientów.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również