Najpopularniejsze auta elektryczne w Polsce w 2020 roku

​Mimo wakacyjnej premiery polskiego samochodu elektrycznego, czyli Izery, samochody elektryczne w naszym kraju wciąż są pewną egzotyką, a zielone tablice rejestracyjne przypisane do tych pojazdów, przyciągają wzrok ciekawskich przechodniów nie gorzej niż Ferrari czy Lambo. Od kilku już lat obserwuje się trend wzrostowy w ilości elektryków na naszych drogach, pod koniec czerwca 2020 było ich już około 13 tysięcy. Jakie modele cieszyły się największą popularnością w Polsce w 2020 roku?

BMW i3

i3 to niewielka, ale niezwykle ciekawa i popularna w Polsce propozycja BMW.

Elementem przykuwającym uwagę w i3 jest jego futurystyczne, lecz nie popadające w ekstremum wnętrze, które zdecydowanie może się podobać.

Dodatkowym "selling-pointem", które z pewnością spodoba się eko-freakom, będzie fakt, że całe wnętrze wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu.

BMW i3 to zdecydowanie typ małego mieszczucha. Zasięg, bez spalinowego extendera, który również jest dostępnym w tym modelu, wynosi 210 km, w zupełności wystarczająco do miasta, jednak w trasie może okazać się niewystarczający. 

Podsumowując, BMW i3 jest autem typowo miejskim o nowoczesnym, lecz nie do przesady futurystycznym, designie, które zdecydowanie przypadło do gustu Polakom. 

Nissan Leaf

Drugi na liście najczęściej wybieranych w Polsce samochodów elektrycznych znalazł się Nissan Leaf.

Patrząc na Leafa możemy zauważyć, że podczas prac nad nim projektanci Nissana mocno stąpali na ziemi. 

Auto to nie rzuca się w oczy i gdyby nie charakterystyczna dla elektryków cisza podczas jazdy i zielone "blachy" nie wyróżniałby się zupełnie niczym na tle spalinowych konkurentów ze swojego segmentu. 

Na chwilę obecną Nissan Leaf jest bardzo chętnie kupowany w Polsce i swoją popularnością pomału przegania wspomniane wcześniej BMW i3. 

Czynnikiem decydującym może być tutaj, oprócz nierzucającego się nazbyt w oczy designu, stosunek tego co oferuje Leaf w zamian za niższą niż w przypadku BMW cenę.

W przypadku Nissana otrzymujemy w pełni funkcjonalny hatchback, który bez trudu pomieści 4-osobową rodzinę i jej bagaże, a deklarowany przez Nissana zasięg jest o 60 km większy w podstawowej wersji niż w przypadku podstawowego i3. 

Za popularnością Leafa stoi więc stosunkowo dobry współczynnik jakości i praktyczności do jego ceny. To właśnie w tym modelu dopatrywałbym się szansy na elektromobilność dostępną dla przeciętnej polskiej rodziny.

Tesla Model 3

I tak oto dochodzimy do marzenia każdego fascynata elektromobilności. 

Marka, o której bez kozery możemy powiedzieć, że rozpoczęła pisanie historii auta elektrycznego od nowa. 

Tesla Model 3 to auto klasyfikowane w segmencie średnich aut premium. Model 3 miał za zadanie wprowadzić auta elektryczne "pod strzechy". Być praktyczny, w przeciwieństwie do modelu Tesla Roadster, oraz tańszy od modelu S, który często pozostaje poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. 

W modelu 3 bez problemu pomieścimy pięć osób i wybierzemy się w krótką trasę.

Zasięg podstawowego wariantu tego auta to około 300 km, dodatkowo do dyspozycji mamy sieć Superchargerów Tesli, które bez problemu przedłużą nasz zasięg w czasie gdy my zrobimy sobie przerwę na lunch.

W autach Tesli da się zaobserwować nieszablonowe i niespotykane w autach żadnego innego producenta, podejście do designu. 

Drzwi Tesli pozbawione są klamek, a we wnętrzu nie znajdziemy standardowych zegarów czy zestawu kontrolek, tylko gigantyczny ekran, z którego poziomu sterujemy wszystkimi systemami tego auta. 

Jest coś takiego w autach tej marki, że są jak pięknie zapakowany cukierek - po prostu chce się je mieć i nie można się im oprzeć. Cieszy więc fakt, że coraz częściej trafiają pod Polskie "strzechy". 

Tesla Model S

Tesla Model S to auto, który większość z nas ma przed oczami myśląc o samochodzie o napędzie elektrycznym. 

To tak naprawdę od tego modelu zaczęła się cała rewolucja elektryczna w motoryzacji. 

Połączenie niesamowitych osiągów, które daje wykorzystanie napędu elektrycznego oraz wysokiej jakości wykonania i komfortu podróżowania rodem z najlepszych aut klasy premium.

Najmocniejsze wersje modelu S dysponują mocą ponad 700 KM, rozpędzając się do 100 km/h w czasie krótszym niż 3 sekundy.

Model S Tesli często stawiany jest za wzór idealnego auta elektrycznego, do którego pozostali producenci próbują dorównać, jednak na rynku samochodów elektrycznych ciężko szukać pojazdu, który mógłby zagrozić pozycji Tesli Model S. 

Nie da się ukryć, że auto to stało się legendą już za swojego życia. Obiektem westchnień każdego, kto marzy o aucie elektrycznym w swoim garażu. 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również