Numer VIN Sprawdzenie go to najlepsza pomoc w zakupie auta używanego

Nie po raz pierwszy wspominamy o tym jak ważny jest numer VIN sprawdzenie go to kluczowa kwestia w przypadku zakupu samochodu używanego, w końcu wydajemy na taki zakup spore pieniądze i chcemy by był on opłacalny. Oczekujemy by samochód nam służył i spełniał wymagania dotyczące bezpieczeństwa, byśmy mogli bezpiecznie się przemieszczać z punktu A do punktu B.

Sprawdzanie VIN za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z autem używanym to prosta i praktyczna rada dla tych wszystkich, którzy chcą uniknąć oszustwa przy zakupie samochodu używanego. Sprawdzanie VIN jest tak proste, że trudno uwierzyć, że ponad połowa Polaków przymierzających się do zakupu auta z drugiej ręki wierzy w zapewnienia sprzedawców, których interesem jest jak wiadomo osiągnąć największe zyski. Niestety ogromna ilość aut na rynku wtórnym to auta po poważnych wypadkach, co wiąże się z problemami w użytkowaniu, stratami finansowymi, o braku bezpieczeństwa jazdy nie wspominając.

Sprawdzanie VIN za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z autem używanym to prosta i praktyczna rada dla tych wszystkich, którzy chcą uniknąć oszustwa przy zakupie samochodu używanego. Sprawdzanie VIN jest tak proste, że trudno uwierzyć, że ponad połowa Polaków przymierzających się do zakupu auta z drugiej ręki wierzy w zapewnienia sprzedawców, których interesem jest jak wiadomo osiągnąć największe zyski. Niestety ogromna ilość aut na rynku wtórnym to auta po poważnych wypadkach, co wiąże się z problemami w użytkowaniu, stratami finansowymi, o braku bezpieczeństwa jazdy nie wspominając.

Kto chce być oszukany?

Oczywiście na pewno nie Ty i na pewno nie ja, szczególnie jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, często odkładane przez dłuższy czas, o kredytach nie wspominając. Decydując się na wydanie sporej sumy musimy upewnić się że kupujemy auto warte tej sumy. By zyskać pewność warto zapoznać się z prawdziwą historią pojazdu. Skąd taką wiedzę uzyskać? Na pewno nie od zainteresowanego zbyciem sprzedawcy. Jak więc zdobyć rzetelne i obiektywne fakty o danym samochodzie?

Niezwykle pomocne okazuje się być sprawdzenie VIN auta, którym jesteśmy zainteresowani. Jego numer nadwozia, bo to inna nazwa numeru VIN składa się z 17 unikatowych znaków, w których zawarta jest masa cennych informacji o pojeździe. O VIN samochodu proś sprzedawcę, który ma obowiązek Ci go przekazać, często już w ogłoszeniu możesz znaleźć tę informację.

Znając VIN możesz wpisać go na stronie Autoraport.pl w ten sposób zyskujesz  dostęp do wiedzy na temat przeszłości danego pojazdu.

numer VIN

Na ilustracji znajdziesz najczęściej występujące miejsca, gdzie producenci umieszczają numer VIN Sprawdzenie go nie powinno stanowić kłopotu. Dowód rejestracyjny również zawiera tę informację, dokładnie w polu oznaczonym literą E, ważne by w każdym miejscu, włącznie z dokumentami numer był identyczny. Niezgodność któregokolwiek ze znaków oznacza kłopoty.

Sprawdzenie VIN jest prostsze niż myślisz i daje odpowiedzi na kluczowe pytania

mobile

Dostęp do internetu daje nam swobodę sprawdzenia przeszłości samochodu w parę chwil na wyciągnięcie ręki. Wystarczy że wpiszesz numer VIN na Autoraport.pl a tam możesz poznać odpowiedzi na takie pytania jak:

 • czy auto było kradzione?
 • czy auto miało wypadki, jeśli tak to jakie?
 • możesz zobaczyć zdjęcia powypadkowe
 • jaki jest fabryczny skład wyposażenia tego modelu (typ, rodzaj silnika, kolumna kierownicy, rodzaj klimatyzacji, sprzęt audio, wzrór tapicerki, szyberdach i wiele innych)?
 • możesz sprawdzić przebiegi
 • dowiesz się jakie były przeprowadzone akcje serwisowe
 • jaki jest fabryczny skład wyposażenia tego modelu (typ, rodzaj silnika, kolumna kierownicy, rodzaj klimatyzacji, sprzęt audio, wzrór tapicerki, szyberdach i wiele innych)

Dzięki Autoraportowi możesz dowiedzieć się wiele innych przydatnych informacji.

Jak Autoraport demaskuje oszustwa

porównaj

Ogłoszenie najczęściej pokazuje samochód w najlepszym świetle, sprzedawcy mogą nie tylko ukrywać niewygodne fakty, ale czasami też o nich nie wiedzieć, jeśli dajmy na to coś wydarzyło się w przeszłości. Autoraport daje tę możliwość by zweryfikować ogłoszenie ze stanem faktycznym i warto to zrobić, by zyskać pewność że auto, które mamy zamiar kupić jest warte naszej inwestycji albo wręcz przeciwnie.

Autoraport pomaga wyśledzić takie oszustwa, o których nigdy nie dowiemy się od sprzedawcy.

 • Ukryte lub sfałszowane WYDARZENIA czyli kolizje i wypadki, które sprzedawcy powszechnie ukrywają i wystawiają auta jako BEZWYPADKOWE. Na zdjęciu auto wygląda bez zarzutu, jednak w środku może się kryć trwale uszkodzona konstrukcja nośna pojazdu, która stanowi zagrożenie dla pasażerów.
 • Ukryta KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE.  PRZESTROGA: Jeśli kupisz nieświadomie pojazd kradziony, Policja w świetle prawa może Ci go zabrać i niestety nie należy Ci się odszkodowanie. Nie ma też znaczenia w jakim kraju auto zostało skradzione, ani fakt że auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach Polskiej Policji. W świetle polskiego prawa odpowiedzialność ciąży na obecnym właścicielu.
 • Dzięki ORYGINALNYM DANYM TECHNICZNYM dowiesz się jakie było wyposażeine tego samochodu, zaraz po wyjechaniu z fabryki. Wiedząc dokładnie jaki ten model powinien mieć silnik, a teraz auto ma inny - zyskujesz jasność co jest na sprzedaż. Podobnie z innymi elementami wyposażenia jak podzespoły, usłożenie kolumny kierownicy, skrzynia biegów etc. Widzsz dokładnie co zgadza się z "fabryką" a co nie.
 • Dzięki ZDJĘCIOM POWYPADKOWYM możesz zobaczyć jak to naprawdę wyglądało. Będziesz mógł oszacować stan strat jakie poniósł ten pojazd w czasie kolizji czy wypadku.

Niezależne źródła to siła Autoraportu

źródła

Błędna decyzja przy zakupie auta używanego może Cię wiele kosztować, dlatego warto szukać wiedzy o przeszłości samochodu w źródłach wiarygodnych i niezależnych. Autoraport opiera swoją działalność tylko na niezależnych źródłach.

Sprawdź VIN przed zakupem

W Polsce nie jest łatwo ubiegać się o prawo do odszkodowania jeśli zakupi się nieświadomie pojazd kradziony, lub po wypadku. Wiele osób popełnia ten błąd i sprawdza informacje o przeszłości samochodu dopiero po zakupie, nie bądź jednym z nich, zyskaj wiedzę za wczasu.

Wyszła mi szkoda calkowita kupionego pojazdu. Co mam zrobić a autko kupiłem wczoraj? - Andrzej Korolczuk

Nie życzymy Ci znalezienia się w sytuacji Pana Andrzeja, oraz wielu innych osób, które czekały za długo ze sprawdzeniem prawdziwej historii pojazdu. Sprawdzając VIN przed zakupem faktycznie oszczędzamy pieniądze, czas i niepotrzebnych emocji a czasem braku wygranej w sądzie, nawet mimo posiadanych dowodów. W naszym kraju prawo wciąż jest po stronie sprzedawcy a nie kupującego. Sprawdzanie VIN to dbanie o swój najlepiej pojęty interes.

Jeśli naprawdę chcesz mieć jasny obraz tego co kupujesz, konfrontuj słowa sprzedawcy z suchymi faktami dzięki VIN sprawdzanie go za każdym razem to poczucie bezpieczeństwa i sposób na uniknięcie przykrego zawodu. Raport VIN da Ci dostęp do wiedzy, dzięki której zyskasz pewność i kompetencję podczas zakupu, również podczas negocjacji cenowych.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również