TOP 5 producentów klocków hamulcowych

Prawidłowe działanie samochodowego układu hamulcowego to podstawa dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jazdy. Dlatego, przy okazji wymiany klocków hamulcowych, warto upewnić się, że wybieramy części zamienne renomowanych marek. Poniżej znajdziecie pięciu najlepszych producentów klocków hamulcowych, którym warto zaufać.

Klocki hamulcowe Bosch. Wysoka jakość niemieckiego giganta

Firma Bosch to aktualnie czołowy i jeden z najbardziej znanych producentów zamiennych części samochodowych. Pod szyldem niemieckiej marki produkuje się m.in. podzespoły do układów hamulcowych, w tym wysokiej jakości klocki hamulcowe. Firma chwali się, że klocki hamulcowe ich produkcji, to elementy, które cechuje bardzo równomierne zużycie, co wynika m.in. ze stałego współczynnika tarcia.

Nie można pominąć faktu, że z klocków hamulcowych Bosch korzysta wiele koncernów samochodowych, które zdecydowały się użyć klocków niemieckiej firmy bezpośrednio na pierwszy montaż. Wniosek z tego prosty – jeżeli marce Bosch zaufały największe koncerny samochodowe na świecie, to bez problemu może tej marce zaufać także każdy kierowca.

Klocki hamulcowe TRW. Lider układów hamulcowych z USA

TRW to powszechnie znana i polecana marka części zamiennych, która na rynek dostarcza m.in. doskonałe klocki hamulcowe. Podobnie jak poprzednik, TRW dostarcza klocki na pierwszy montaż. Nie ma więc obaw, że części tej firmy to produkty niskiej jakości, a wręcz przeciwnie. Markę TRW wyróżnia ponadto fakt, że oferta klocków hamulcowych TRW jest bardzo mocno rozbudowana i obejmuje niemal każdy model samochodu.

Klocki hamulcowe ATE. Klocki od grupy Continental

ATE to bardzo popularna marka klocków hamulcowych z przeznaczeniem do samochodów produkcji niemieckiej. Nie powinno to nikogo zdziwić, gdyż marka ATE wchodzi w skład grupy kapitałowej Continental, która zaopatruje w części zamienne takie koncerny jak m.in. Volkswagen i BMW. Klocki hamulcowe ATE wyróżnia bardzo niski współczynnik drgań i niemal znikome odchyły w grubości. Marka słynie ponadto ze swojej oferty klocków hamulcowych, dedykowanych samochodom zabytkowym.

Klocki hamulcowe Brembo. Klocki dla sportowców

Brembo to marka m.in. klocków hamulcowych, która kojarzy się w branży motoryzacyjnej przede wszystkim z układem hamulcowym do aut sportowych. Włoska firma posiada ponadto także szeroki wybór klocków hamulcowych do seryjnych aut osobowych. Ponadto Brembo dostarcza klocki hamulcowe na pierwszy montaż m.in. do włoskich koncernów samochodowych, co jedynie poświadcza wysoki poziom jakości oferowanych części.

Klocki hamulcowe Textar. Niemiecka tradycja

Firma Textar to kolejny przedstawiciel niemieckiej myśli technologicznej. Marka wyspecjalizowała się przede wszystkim w produkcji części układu hamulcowego, w tym wysokiej jakości klocków hamulcowych. Klocki Textar także trafiają na pierwszy montaż do wielu aut. Charakteryzuje je m.in. niewielki hałas i niska emisja pylenia.

Powyższe klocki hamulcowe to najlepszy wybór na rynku części samochodowych, który zagwarantuje Wam skuteczne hamowanie i tym samym bezpieczne podróżowanie samochodem. Klocki hamulcowe powyższych marek najlepiej kupować online, gdzie otrzymamy je znacznie taniej – np. oryginalne klocki hamulcowe w sklepie internetowym iParts.pl, kupimy nawet do 40 proc. taniej niż w sklepach stacjonarnych.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również