Zadbaj o swój samochód

Każdy właściciel samochodu wie, jak ważna jest jego właściwa pielęgnacja. Dzięki niej, możliwe jest utrzymanie czystości oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony pojazdowi, zarówno z zewnątrz, jak i w jego wnętrzu. Do pielęgnacji samochodów należy wybierać profesjonalne kosmetyki, które są dedykowane specjalnie do tych celów. Jakie rodzaje produktów są niezbędne, aby odpowiednio zadbać o swój pojazd?

Kosmetyki do lakieru

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji lakieru, nasz pojazd dłużej będzie wyglądał tak, jakby dopiero co opuścił salon samochodowy. Co może nam się przydać? Przede wszystkim dobrej jakości produkt do czyszczenia lakieru. Dzięki niemu z łatwością usuniemy nawet trudne zabrudzenia, a lakier będzie wyglądał jak nowy. Z pewnością warto zaopatrzyć się także w specjalny wosk. Tworzy on na lakierze śliską powierzchnię, która utrudnia gromadzenie się brudu oraz umożliwia odprowadzenie wody. Wosk nie tylko pomaga dłużej utrzymać karoserię w czystości, ale także pozwala skrócić czas potrzebny do umycia samochodu. Po zastosowaniu wosku, lakier staje się bardziej odporny na działanie kwaśnych deszczów i innych czynników szkodliwych. Dodatkowo, powłoka blokuje promienie ultrafioletowe odpowiedzialne za blaknięcie lakieru. Po zastosowaniu wosku, lakier pięknie błyszczy i wspaniale się prezentuje. Przed aplikacją wosku dobrze jest zastosować alkohol izopropylowy, który usuwa pozostałości po pastach polerskich i odtłuszcza lakier, przygotowując go do dalszych zabiegów.

Kosmetyki do szyb

Szyby samochodowe również wymagają szczególnej pielęgnacji. Tutaj także przyda nam się specjalistyczny produkt do mycia, dzięki któremu usuniemy zabrudzenia zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony szyb naszego samochodu. Świetnym produktem jest także tak zwana ,,niewidzialna wycieraczka”. Jest to preparat do zabezpieczenia szyb samochodu, tworzący na nich hydrofobową powłokę ochronną, która odpycha wodę. Dzięki niemu, szyba znacznie dłużej zachowuje czystość. Nieodzownym kosmetykiem w każdym samochodzie jest także specjalny płyn do spryskiwaczy, który pozwoli szybko i skutecznie odświeżyć i oczyścić przednią szybę samochodu. Należy pamiętać, że ze względu na swoje różne właściwości, innego płynu używamy w okresie letnim, a innego w zimowym.

pielęgnacja lakieru

Kosmetyki do wnętrza

Wnętrze samochodu również ulega często zabrudzeniom. Dlatego dobrze jest zainwestować w odpowiednie preparaty, które zapewnią mu czystość. Przede wszystkim będą to specjalistyczne kosmetyki do tapicerki samochodowej. W zależności od potrzeb, możemy wybrać produkt do tapicerki skórzanej, materiałowej lub też z tworzywa sztucznego. Takie produkty nie tyko oczyszczą zabrudzenia, ale również zabezpieczą tapicerkę przed powstawaniem nowych. Nie możemy zapomnieć także o kosmetykach do czyszczenia deski rozdzielczej. Aby dopełnić efekt świeżości i czystości, warto zakupić również odświeżacz powietrza, dzięki któremu wnętrze naszego samochodu będzie zawsze pięknie pachniało.

Niezawodne kosmetyki Gyeon

Kosmetyki samochodowe Gyeon pozwolą Ci nie tylko idealnie wyczyścić samochód, ale także utrzymać go w czystości przez dłuższy czas. W ofercie Gyeon znajdziesz zarówno wymienione wyżej produkty, jak i całą masę innych kosmetyków samochodowych, a także akcesoriów, które są niezwykle pomocne w pielęgnacji pojazdu. Są to produkty najwyższej jakości, które zapewnią samochodowi profesjonalną pielęgnację i ochronę. Dzięki nim, Twój pojazd będzie wyglądał jak nowy, a podróżowanie nim stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również