Jaki jest koszt usług serwisu Apple w Warszawie?

​Warszawa powszechnie uchodzi za jedno z najdroższych miast w Polsce. Rzeczywiście, ceny są tutaj wyższe, niż w innych miejscowościach, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty życia lub wynajmu mieszkań. Czy sytuacja wygląda podobnie w kontekście serwisu Apple, zajmującego się naprawą markowych telefonów oraz komputerów?

Kiedy udać się do serwisu Apple?

Większość klientów, którzy zdecydowali się na zakup iPhone bądź Macbook nie będzie miała okazji do tego, aby odwiedzić serwis Apple. Niemniej jednak konieczność taka może pojawić się w momencie, jeśli z jakichś przyczyn nasz sprzęt ulegnie awarii. Nie ma tutaj znaczenia, czy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego, spowodowanego na przykład zalaniem urządzenia, czy też do awaria będzie miała nieznaną nam przyczynę. W każdym przypadku należy zgłosić się do autoryzowanego serwisu, bowiem naprawa iPhone we własnym zakresie jest niezwykle ryzykowna. Ponadto, próbując naprawić telefon samodzielnie, możemy stracić gwarancję, zwłaszcza jeśli w międzyczasie dojdzie do jego uszkodzenia.

Koszt naprawy telefonu w Warszawie

Pozostaje pytanie, jak wygląda kwestia kosztów, związanych z naprawą telefonu w warszawskim serwisie Apple? Czy ceny rzeczywiście są wyższe, niż w innych punktach? Tym, co niektórych może wyraźnie zaskoczyć, jest fakt, iż jeśli udamy się do autoryzowanego serwisu, nie zapłacimy więcej, niż w innych miastach. Wymiana baterii będzie nas kosztowała około 300-400 zł, w zależności od modelu. W niektórych przypadkach cena oscyluje nawet w okolicach 200 zł. Tymczasem wymiana szybki to koszt około 700-1700 zł - tutaj również wiele zależy od modelu, z jakim przychodzimy do serwisu. Koszty naprawy telefonu w innych przypadkach, takich jak gasnący ekran czy niereagowanie ekranu na dotyk mogą zostać ustalone indywidualnie, w zależności od rodzaju oraz skali problemu. Czasami konieczna okazuje się wymiana szybki czy innych części, czasami wystarczy przeprowadzić jedynie drobne prace konserwacyjne.

Naprawa iPhone - im szybciej, tym lepiej

Zgodnie z powyższym, naprawa iPhone w Warszawie nie jest droższa, niż w innych miastach. Dlatego też, jeśli jesteśmy przejazdem w stolicy, a nasz telefon odmówi posłuszeństwa, najlepiej udać się z nim do serwisu jak najszybciej. Dzięki temu nie tylko z powrotem uzyskamy dostęp do naszych danych, kontaktów czy wiadomości, ale również zapobiegniemy dalszemu pogłębianiu się awarii, do której dojdzie na przykład w wyniku zalania. Pamiętajmy, aby telefony marki Apple naprawiać wyłącznie w renomowanych, autoryzowanych serwisach.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również