Pęknięta szybka w iPhone? Oto, co zrobić!

​Zbicie szybki w swoim iPhone z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Niestety w dobie współczesności smartfon jest przedłużeniem naszej ręki. Korzystamy z niego tak często, że ryzyko uszkodzenia jest do pewnego stopnia nieuniknione. Przede wszystkim jednak nie należy panikować! Setki ludzi każdego dnia mierzą się z podobnym problemem, a serwisy są na to przygotowane. Co więc trzeba zrobić, gdy pęknie szybka w iPhone?

Ocena szkód

Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest ocena szkód, jakie powstały w wyniku zbicia ekranu. Ze względów bezpieczeństwa powinniśmy najpierw wyłączyć telefon. Następnie oglądamy go ze wszystkich stron - jeśli nasz iPhone upadł na ziemię, może się okazać, że uszkodzeń jest więcej. Niektórzy próbują samodzielnie zdjąć szybkę i sprawdzić, czy awarii nie uległ również sam ekran. Nie róbmy tego - najlepiej pozostawić to zadanie ekspertom. Gdy w serwisie będzie miała miejsce wymiana szybki iPhone otrzyma solidny przegląd. Fachowcy wówczas ocenią, czy telefon potrzebuje dalszych napraw.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Choć nie jest to tak poważna naprawa jak wymiana baterii iPhone z rozbitym ekranem również może zrobić nam krzywdę. Bądź co bądź, mamy wtedy kontakt z potłuczonym szkłem. Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń - w przypadku, gdy mamy do czynienia tylko z pojedynczym pęknięciem, możemy nadal korzystać z telefonu, przynajmniej do czasu, aż naprawimy ekran. Warto jednak dodatkowo się zabezpieczyć, kupując osłonę ze szkła hartowanego. W ten sposób szybko i łatwo wyeliminujemy ryzyko skaleczenia. Pamiętajmy: nawet, jeśli pęknięty ekran działa prawidłowo, z czasem prawdopodobnie zacznie się psuć. Dlatego warto dokonać niezbędnych napraw jak najszybciej - usunięcie poważniejszych awarii wiąże się już z większymi kosztami. 

Profesjonalna usługa naprawy

Gdy ekran telefonu ulegnie pęknięciu lub uszkodzeniu, powinniśmy udać się z nim do profesjonalnego serwisu. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, nie próbujmy naprawiać go sami - to może tylko pogorszyć sprawę! Fachowcy mają odpowiednie umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu naprawią nasze urządzenie szybko i bezpiecznie. W każdym większym mieście bez problemu znajdziemy profesjonalny serwis iPhone Katowice, Warszawa czy Poznań.

Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę. Stłuczona szybka to dziś powszechny problem, z którym przynajmniej raz mierzyło się ponad 80% użytkowników smartfonów. Profesjonalny serwis fachowo oceni szkody i dokona odpowiednich napraw. Dzięki temu już niedługo znów będziemy mogli cieszyć się sprawnym iPhone'm. 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również