Produkcja seryjna urządzeń w ramach montażu kontraktowego elektroniki – w jakich branżach montaż SMT znajdzie zastosowanie?

Branża elektroniczna rozwija się intensywnie dzięki możliwości zastosowania technologii montażu SMT. To innowacyjne podejście do projektowania miniaturowych urządzeń. Na czym polega montaż kontraktowy i gdzie się go wykorzystuje?

Montaż kontraktowy na zlecenie

Jak wygląda proces montażu kontraktowego elektroniki na płytkach SMD? Montaż kontraktowy elektroniki na płytkach SMT to montaż powierzchniowy elementów niewielkich rozmiarów, o płaskiej budowie. Miniaturowe komponenty, takie jak: tranzystory, układy scalone, oporniki, czy kondensatory umieszczane są na płytce z nadrukowanym obwodem, pokrytej specjalną pastą i trwale z nią połączone. Automatyzacja procesu zmniejsza koszty produkcji kontraktowej przy zachowaniu wysokiej jakości. System ten umożliwia dostarczenie komponentów do najbardziej nowoczesnych projektów.

Zastosowanie SMT

Montaż kontraktowy wykorzystywany jest w przemyśle elektronicznym i znajduje coraz więcej zastosowań. Wysokiej jakości systemy i komponenty znalazły zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, zapewniając niezawodność urządzeń elektronicznych. Rozwój najnowszych technologii sprawił, że SMT stał się nieodzowny również w branży medycznej. Nowoczesne urządzenia nie obejdą się bez doskonałej elektroniki. Rynek urządzeń AGD i branża budowlana to również odbiorcy montażu kontraktowego. Technologia inteligentnego domu wykorzystuje z kolei elektronikę do sterowania urządzeniami.

Kiedy warto wybrać montaż kontraktowy?

Współpraca z firmą zajmującą się montażem kontraktowym jest korzystna wówczas, gdy potrzebne są serie produkcyjne, wymagające wysokiej precyzji i drogich urządzeń. Inwestycja w przypadku skomplikowanych technicznie, krótkich lub średnich serii podzespołów elektronicznych, do których potrzebne są specjalistyczne urządzenia i wysokiej klasy specjaliści to wydatek nieopłacalny. W tym przypadku zdecydowanie korzystniejsze jest skorzystanie z montażu kontraktowego. Dzięki niemu otrzyma się wysokiej jakości produkt bez zbędnej inwestycji i straty czasu.

montaż kontraktowy

Montaż kontraktowy to sposób na uzyskanie nawet najbardziej złożonych, innowacyjnych, elastycznych rozwiązań elektronicznych, dopasowanych do danego rodzaju urządzeń.

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również