Residential Proxy: czym się różnią od zwykłych proxy

Zanim przejdziemy do wyjaśniania, czym jest proxy, zdefiniujmy, czym jest proxy. Według Oxfordzkich Słowników Uczniów, serwer proxy to "serwer, który istnieje pomiędzy czyimś komputerem osobistym a Internetem w celu zapewnienia użytkownikowi pewnych usług i/lub uniemożliwienia mu dotarcia do informacji, stron internetowych, itp. bez pozwolenia".

Jak mówi opis, serwer proxy jest jak pośrednik między komputerem lub siecią lokalną a sieciami o większej skali. Można go używać do wielu celów - od poprawy bezpieczeństwa do monitorowania aktywności w sieci.

Co to są rezydentalne proxy (residential proxies)?

Domowy serwer proxy jest pośrednikiem, który korzysta z adresu IP dostarczonego przez dostawcę usług internetowych (ISP), a nie centrum danych. Każdy adres serwera proxy ma swoją fizyczną lokalizację. I nawet jeśli miliardy urządzeń cyfrowych łączą się z Internetem w dowolnym momencie, ich adresy IP mogą wskazywać lokalizację każdego urządzenia. Tak więc za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, podajesz informacje o preferencjach przeglądarki, ciasteczka i logujesz się za pomocą swojego prawdziwego adresu IP.


Screen strony pośredniczącej w sprzedaży Proxy Rezydentalnych: FusionProxy.com

Problem polega na tym, że podczas gdy Internet jest globalną społecznością, wielu dostawców usług blokuje treści za pomocą geo-bloków, więc dostęp do nich można uzyskać tylko z niektórych krajów. Co więcej, jeśli próbujesz zeskrobać dane lub używać botów do mediów społecznościowych lub skryptów do optymalizacji wyszukiwarek (SEO), Twój adres IP może zostać zablokowany i nie będziesz mógł uzyskać dostępu do żądanej strony internetowej.

Na szczęście, domowa sieć proxy jest jednym ze skutecznych sposobów na obejście tych problemów.

Co to jest domowy adres IP?

Adres IP w mieszkaniu to adres IP powiązany z urządzeniem fizycznym, na przykład telefonem komórkowym lub komputerem stacjonarnym. Ich faktyczni właściciele, dostawcy usług internetowych, rejestrują domowe adresy IP w publicznych bazach danych, co pozwala witrynom internetowym określić dostawcę Internetu, sieć i lokalizację urządzenia. Większość usług internetowych rozpoznaje mieszkaniowe adresy IP jako rzeczywistych ludzi, w przeciwieństwie do tych, którzy korzystają z adresów IP centrów danych.

Dlaczego warto korzystać z residential proxy?

Możesz chcieć ukryć swój adres IP z różnych powodów. Może być też konieczne skrobanie danych z kilku witryn internetowych, prowadzenie wielu kont z tego samego urządzenia, przesyłanie lub pobieranie torrentów za pośrednictwem połączeń P2P lub strumieniowe przesyłanie treści zablokowanych geograficznie.

Cokolwiek to jest, domowa sieć proxy jest świetnym sposobem na ukrycie swojej prawdziwej tożsamości online. Przydziela ona prawdziwe, domowe IP do Ciebie i ukrywa Twój IP z serwerów dla większej anonimowości online.

Jest jednak jeden problem - wyszukiwarki internetowe pozwolą Ci wykonać tylko określoną liczbę żądań z tego samego IP w ciągu minuty. Tak więc, ten rodzaj konfiguracji pojedynczego serwera może znacznie ograniczyć Twoje możliwości przeglądania, a nawet uzyskać zakaz, jeśli przekroczysz podany wskaźnik.

Czym są stacjonarne rotacyjne serwery proxy?

W przeciwieństwie do zwykłych domowych serwerów proxy, które po prostu ukrywają swoje prawdziwe IP za innym IP, rotacyjne domowe serwery proxy, znane również jako backconnect proxy, ukrywają Cię za pulą serwerów proxy. Serwisy te przełączają się między sobą podczas każdej sesji lub w regularnych odstępach czasu.

Gdy tak zamienisz swoje połączenie, Twój adres IP będzie się stale zmieniał. W ten sposób możesz wysyłać dowolną liczbę zapytań, bez konieczności powiadamiania o podejrzanych działaniach. Oto, co dzieje się za każdym razem, gdy składasz zapytanie do serwera:

Wysyłasz żądanie serwera przez normalne połączenie. My nazwiemy to połączenie 1 i powiedzmy, że szukasz "inteligentnego proxy". Serwer zwróci ci wynik. Jeśli nadal będziesz powtarzał to wyszukiwanie lub uruchamiał bota w celu wykonania wielu wysokowydajnych wyszukiwań, wyszukiwarka oznaczy to jako podejrzaną aktywność i może nawet zakazać połączenia 1.

Ale co się stanie, gdy spróbujesz połączyć się za pomocą serwera proxy obsługującego połączenia obrotowe lub backconnect? Po dokonaniu wstępnego wyszukiwania, każde kolejne wyszukiwanie będzie kierowane przez inne połączenie. W ten sposób ograniczysz ryzyko zablokowania zbyt wielu żądań. Następnie serwer proxy obraca Twój adres IP, dzięki czemu otrzymujesz nową tożsamość. W ten sposób unikasz zaznaczania podejrzanych działań.

Jak łączyć się przez rezydentalne serwery proxy?

Chociaż można znaleźć darmowe usługi domowych serwerów proxy, najlepiej jest zapisać się do planu abonamentowego z zaufanym dostawcą usług proxy. Jest on znacznie bardziej niezawodny, szybszy i oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i anonimowości. Bezpłatne usługi proxy często kradną dane, hasła, a nawet hakują swoich użytkowników.

Oferty Proxy oferują szereg planów cenowych dostosowanych do Twoich potrzeb i budżetu. Plany cenowe są oparte na wykorzystaniu ruchu i oferuje dostęp do puli ponad 10 milionów proxy. Wszystkie plany pochodzą z nieograniczonej liczby połączeń, wątków i krajów w dowolnym momencie.

Darmowe usługi proxy często kradną dane, hasła, a nawet hakują swoich użytkowników.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zacząć, to zarejestrować się na naszej desce rozdzielczej. Tam będziesz mógł wybrać preferowaną subskrypcję, zmienić swój plan lub dodać kredyty. Możesz również śledzić dzienne wykorzystanie ruchu, dodawać podużytkowników lub białe listy IP i śledzić ich wykorzystanie.

Polecamy: https://fusionproxy.com/

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również