Wyciskarki dwuślimakowe

O tym, że świeże soki są bardzo zdrowe i potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, nie trzeba nikogo zapewniać. Obecnie moda na bycie "fit" przybiera coraz bardziej na sile a to co się bezpośrednio z tym wiąże to to, że coraz więcej osób posiada w swoim domu wyciskarki do soków. Przed zakupem takiego sprzętu warto jednak przeanalizować, jaki najlepiej będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Dlaczego wyciskarki są lepszymi urządzeniami?

Wyciskarka to urządzenie zdecydowanie bardziej złożone, niż standardowa sokowirówka. Jej największą zaletą jest jednak przede wszystkim to, że działa w taki sposób, aby móc zachować jak największą ilość cennych witamin oraz składników. O sokowirówkach nie można natomiast powiedzieć tego samego, ponieważ tną one owoce oraz warzywa na bardzo szybkich obrotach, czym wytwarzają również bardzo niekorzystną i wysoką temperaturę. W efekcie niektóre składniki odżywcze są wytrącane, a to właśnie ze względu na nie pije się soki.

Czym wyróżniają się wyciskarki dwuślimakowe?

To ile jest ślimaków w urządzeniu wpływa na to, jaki jest jego sposób pracy. W przypadku wyciskarek jednoślimakowych, czasem wyciskarki posiadają dodatkowo ostrza, aby efektywność pracy była większa. Jednak takie urządzenia niewiele różnią się od sokowirówek.

Natomiast wyciskarki dwuślimakowe są skonstruowane tak, że dwa tłoki pracują jednocześnie. Zgniatają one warzywa oraz owoce, dlatego z całości jest wyciskany sok. Dziś uważa się to za najlepszą metodą pozyskiwania soków, ponieważ uzyskuje się największą ilość płynu z wybranej ilości produktów.

Reszta składników, która jest oddzielana od soku poprzez otwory, jest praktycznie sucha. To świadczy o efektywności urządzenia.

Nie ma ona takich wysokich obrotów jak sokowirówka, dlatego pracuje wolniej. Jednak plusem jest to, że tryb pracy jest również cichszy.

Jakie są wady wyciskarki dwuślimakowej?

Dla niektórych wadą może okazać się właśnie wolna i cicha praca. W takiej sytuacji musimy bowiem uzbroić się w cierpliwość, jeśli chcemy otrzymać sok. Na litr tego płynu trzeba czekać zazwyczaj 4-5 minut. Natomiast sokowirówka jest w stanie wyprodukować go w około jedną minutę.

Osoby, które cenią sobie komfort w trakcie przygotowywania posiłków, mogą również nie być w pełni zadowolone z wyciskarki dwuślimakowej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nim włożymy poszczególne składniki do urządzenia, najpierw musimy je posiekać na mniejsze kawałki. Poza tym nigdy nie otrzymujemy również całkowicie klarownego soku, występują w nim drobne cząsteczki miąższu.

Cena także może odstraszyć niektórych konsumentów. Dobrej jakości wyciskarka dwuślimakowa, to koszt około 1000 złotych. Taniej ciężko jest znaleźć coś, co naprawdę byłoby godne uwagi. Niektóre wyciskarki kosztują nawet kilka tysięcy i szybciej znajdziemy je na rynku, niż tańsze modele, których jest po prostu mniej.

Wyciskarki dwuślimakowe posiadają oczywiście pewne wady. Jeśli jednak chodzi o jakość soków, to obecnie nie mają one na rynku żadnego konkurenta. Dlatego warto postawić na zakup właśnie takiego sprzętu, pomijając jego cenę oraz wolną pracę.

hurompolska.pl/blog/wolnoobrotowe-wyciskarki-dwuslimakowe-rankingi/

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również