Wzrasta popularność telewizji online

Popularność telewizji internetowej rośnie i nie ma się temu wcale co dziwić. Dzięki temu możemy wykupować dostęp tylko do tych kanałów lub programów, które nas interesują i nie musimy płacić wysokiego abonamentu za dostęp nawet do tych kanałów, które wcale nie są nam potrzebne. Po statystykach widać, jak bardzo zmienia się zapotrzebowanie społeczeństwa – kiedyś około 3 godzin poświęcaliśmy dziennie na oglądanie telewizji, obecnie są to 2 godziny i ta liczba z roku na rok coraz bardziej maleje. Odwrotnie jest z telewizją internetową – obecnie spędzamy godzinę dziennie oglądać w Internecie nasze ulubione programy, a ta liczba z kolei rośnie. 

To wszystko dzięki zaletom, jakie posiada ta forma oglądania programów – przede wszystkim jest bardzo łatwo dostępna i nie wymaga skomplikowanych działań z naszej strony. Przeważnie wystarczy zalogowanie na stronie lub zainstalowanie aplikacji, a następnie opłacenie abonamentu na wybrany przez nas kanał. Wystarczy dostęp do dobrej jakości Internetu i urządzenie, na którym chcemy oglądać telewizję – to może być telefon, komputer, tablet albo, popularne ze względu na ilość funkcji, Smart TV. 

Dobrze jednak pamiętać, aby unikać takich stron, gdzie oglądanie programów jest darmowe, ponieważ zazwyczaj łamane są prawa autorskie, a to i nam grozi grzywną. Lepiej więc zapłacić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych za dostęp do danej platformy, aniżeli płacić potem wysokie kary za „współudział” w łamaniu prawa. 

Jedyną, mikro wadą, telewizji online jest to, że przeważnie programy można oglądać na zasadzie streamingu, czyli oglądania ich w czasie rzeczywistym, zupełnie jak w telewizji. Ale niektóre strony czy aplikacje, umożliwiają nam nagrywanie danego programu, abyśmy mogli odtworzyć go w czasie, który pasuje nam najbardziej. I dlatego właśnie wyższość telewizji internetowej nad tradycyjną okazuje się być miażdżąca. Okazuje się, że niegdyś popularne medium jakim była telewizja, musi ustąpić Internetowi, w którym obecnie wszyscy znajdują to, czego akurat im potrzeba i czego szukają.

Zobacz równieżhttp://tv4free.pl/

 

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również