5 argumentów za rowerem elektrycznym

W wielu częściach świata rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu i rozrywki. Ich popularność nie może dziwić, gdyż w porównaniu do samochodów, publicznej komunikacji czy nawet tradycyjnych rowerów – mają wiele zalet.

1. Możesz na nich jeździć wszędzie

Rower elektryczny pozwala poruszać się nam dosłownie wszędzie. Korzystając z rowerów elektrycznych, osoby mieszkające na terenach pagórkowatych mogą z łatwością pokonywać wzniesienia. Nie musisz martwić się poceniem lub uczuciem zmęczenia podczas wspinaczki pod górę.

Istnieją rowery elektryczne wyposażone w specjalną technologię przyspieszającą, która może pomóc ci pokonywać wzgórza i wzniesienia. Osoby w każdym wieku mogą jeździć na rowerze elektrycznym z łatwości i znacznie dłużej. Dłuższe przejażdżki to więcej widoków i więcej możliwości.

Ta technologia zapewnia dodatkową moc potrzebną do pokonania wielu kilometrów przy niewielkim wysiłku. Nadal możesz również skorzystać z wielofunkcyjnej ścieżki rowerowej, jeśli mieszkasz w mieście, aby skrócić czas dojazdów. Możesz z nich korzystać i kiedy chcesz pojechać na wycieczkę i gdy po prostu planujesz dojechać do pracy. Ponadto obciążenie ruchem będzie znacznie mniejsze. Możesz łatwo dojechać do pracy, nie martwiąc się o dojazdy czy korki. Z tych powodów rowery elektryczne są bardzo popularne w takich krajach, jak Chiny i Indie.

2. Poprawiają kondycję

Według badań naukowców ze szwajcarskiego Uniwersytetu w Bazylei, jazda na rowerze elektrycznym jest tak samo korzystna dla naszego organizmu, jak jazda zwykłym rowerem. Chociaż jazda na rowerze elektrycznym jest wspomagana, mimo wszystko jest to ćwiczenie fizyczne, a zatem jest dobre dla twojego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Jeśli bardziej interesujesz się fitnessem, istnieją modele odpowiednie do ćwiczeń, spróbuj je sprawdzić i porównać przed zakupem roweru elektrycznego.

3. Przyjazny naturze

Zmiana klimatu i globalne ocieplenie to poważny problem, i wszyscy musimy odegrać swoją rolę w poszukiwaniu rozwiązań. Rowery elektryczne emitują mniej zanieczyszczeń na kilometr niż motocykle i samochody. Używając roweru elektrycznego zamiast samochodu z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, zmniejszasz swój ślad węglowy. Rowery elektryczne zużywają energię ze średnią mocą od 100 do 150 watów w porównaniu do około 15 000 w przypadku samochodu. W rezultacie może to przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Rowery elektryczne mają pozytywny wpływ na środowisko. Są przyjazne dla środowiska i pomagają chronić środowisko poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia pojazdów. Badanie przeprowadzone w Portland w stanie Oregon wykazało, rowery elektryczne mogą znacznie zmniejszyć emisje dwutlenku węgla.

Rower elektryczny

4. Są ekonomiczne

Jeśli używasz roweru elektrycznego zamiast pojazdu mechanicznego, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. Benzyna i olej napędowy cały czas drożeją, a wzrosty cen mogą naprawdę wpłynąć na kondycje twojego budżetu. Oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także czas. Korzystając z rowerów elektrycznych, możesz dokupić do nich niedrogie akumulatory, które po pełnym naładowaniu wystarczą na 100 kilometrów, w zależności od poziomu pomocy, z którego korzystasz. Możesz kupić rower elektryczny w profesjonalnym sklepie i codziennie dojeżdżać do pracy, nie wydając pieniędzy na paliwo lub drogie naprawy samochodu. Rower nie wymaga obowiązkowego ubezpieczenia, nie trzeba dokonywać regularnych przeglądów technicznych urządzenia. Jeśli statystycznie wydajesz około 200 złotych na benzynę tygodniowo, to korzystając z roweru elektrycznego, oszczędzasz 800 złotych miesięcznie. W skali roku nawet 10 tysięcy. Zatem choć cena roweru elektrycznego może wydawać się nieco zbyt wysoka, to pomyśl, że jego zakup zwróci ci się już w przeciągu jednego roku.

5. Nie martw się o znalezienie miejsca do zaparkowania

Parkowanie rowerów jest znacznie łatwiejsze niż parkowanie samochodów, co sprawia, że ten środek transportu jest popularny wśród osób dojeżdżających do pracy. Rowery elektryczne możesz zaparkować praktycznie wszędzie. Jeśli mieszkasz lub pracujesz w dużym mieście, gdzie miejsca parkingowe są ograniczone, może to mieć duże znaczenie. Ponadto stojaki na rowery zwykle znajdują się w pobliżu twojej pracy lub budynku mieszkalnego, więc nie musisz daleko parkować. Możesz nawet zabrać swój rower do domu bez konieczności parkowania. Warto też zauważyć, że zwłaszcza w dużych miastach, miejsca parkingowe są płatne. Niekiedy kilka złotych za godzinę parkowania przemnożone przez kilka godzin dziennie, kilkanaście tygodniowo – oznacza poważne wydatki.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również