Czas na termy!

Co sprawia, że zagraniczni turyści nie stronią od wizyt w Polsce nawet pomimo tego, że pogoda nie zawsze im sprzyja? Dużą rolę odgrywają tu nasze zabytki architektury, atrakcje kulturalne i zróżnicowanie terenu, wiele dobrego można jednak usłyszeć o miejscach, w których natura nie została jeszcze ujarzmiona przez człowieka i nawet jeśli korzystamy z jej darów, robimy to pozostając z nią w symbiozie. Takimi miejscami są bez wątpienia baseny termalne.

Magia basenów termalnych

Tym, co wyróżnia baseny termalne na tle klasycznych basenów, jakich nie brakuje w ośrodkach wypoczynkowych, jest przede wszystkim zasilanie ich wodami, które pochodzą z głębi ziemi. Temperatura wody w takich basenach jest zwykle zdecydowanie wyższa niż ma to miejsce na klasycznych kąpieliskach, a samo korzystanie z kąpieli niesie za sobą właściwości prozdrowotne. Do pewnego momentu o basenach termalnych mówiono w kontekście Polski przede wszystkim jako o potencjale przyszłości, dziś jednak musimy przyznać, że jest to potencjał coraz lepiej wykorzystywany.

Gdzie na baseny termalne?

Osoby, które chcą przekonać się o zaletach basenów termalnych, w pierwszej kolejności powinny zastanowić się nad wizytą na południu kraju. Tamtejsze baseny mają długą tradycję, a korzyści wynikające z przebywania w nich zostały potwierdzone naukowo. Od niedawna jednak również inne regiony naszego kraju rzucają południu Polski rękawicę. Z basenami zasilanymi wodą z podziemnych źródeł możemy dziś zapoznać się choćby w Wielkopolsce i na Warmii.

Z wizytą w Termie Banii

Może się wydawać, że stosunkowo nowe kompleksy basenów nie będą aż tak atrakcyjne, jak te, w przypadku których można mówić o wieloletnich tradycjach. Terma Bania jest jednak najlepszym dowodem na to, że przytoczona tu teza nie jest prawdziwa. Kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych zasilanych wodą o właściwościach prozdrowotnych został otwarty dopiero w 2011 roku, a już mamy do czynienia z jedną z najpopularniejszych lokalizacji w Polsce.

Terma Bania jest atrakcyjna w oczach turystów z kraju i z zagranicy nie tylko dlatego, że jest kompleksem nowoczesnym, oferującym również usługi SPA i dostęp do uzdrawiającej sauny. Nie bez znaczenia jest i to, że jest jednym z tych miejsc, w których stawia się na wypoczynek z dziećmi traktując najmłodszych tak, jak traktuje się zwykle dorosłych. Na maluchy czeka moc atrakcji i… zniżkowe ceny biletów, a rodzice mogą mieć pewność, że w strefie zabaw przeznaczonej dla dzieci również oni sami nie będą narzekali na brak zajęć.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również