Poznaj lepiej Międzyzdroje – noclegi i apartamenty nad morzem dla każdego

​Nad polskim morzem znajduje się wiele miast, miasteczek i wsi, w których można beztrosko wypocząć podczas weekendu lub dłuższego urlopu. Jedną z takich miejscowości są bez wątpienia Międzyzdroje. Nocleg blisko morza w jednym z dostępnych tam apartamentów to świetny pomysł na urlop w samotności, we dwoje lub z całą rodziną. A warto pamiętać, że Międzyzdroje oferują naprawdę wiele atrakcji dla każdego. Apartamenty nad morzem to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Międzyzdroje nie są dużym miastem – liczą około 5,5 tys. mieszkańców – ale to właśnie ich kameralność sprawia, że stanowią jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem. Położone nad Zatoką Pomorską, niedaleko Świnoujścia, Wolina i Kamienia Pomorskiego, zapewniają zarówno beztroski wypoczynek na pięknych plażach, jak i możliwość spędzenia czasu wśród czystej, dziewiczej przyrody. Jeśli więc w Twoich planach weekendowych lub wakacyjnych wojaży znajdują się noclegi nad morzem, Międzyzdroje z pewnością są jedną z wartych rozważenia opcji.

Międzyzdroje – noclegi niedaleko Wolińskiego Parku Narodowego

Ogromnym atutem Międzyzdrojów jest bardzo atrakcyjne otoczenie przyrody. Miasto od wschodu i południa graniczy z terenem Wolińskiego Parku Narodowego (WPN) – apartamenty Międzyzdroje są więc doskonałą bazą wypadową do tego, by spędzić nieco czasu w jednym z najpiękniejszych parków narodowych w naszym kraju.

Woliński Park Narodowy został założony w 1960 r. i obecnie zajmuje powierzchnię 10 937 ha. Jego szczególne walory przyrodnicze to doskonale zachowane lasy bukowe, najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, malowniczy przybrzeżny pas wód Bałtyku oraz wyjątkowa wyspiarska delta cieśniny Świny. Do największych atrakcji turystycznych parku zaliczają się pokazowa zagroda żubrów wraz z ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt, Muzeum Przyrodnicze z bardzo bogatą ekspozycją flory i fauny, a także cztery punkty widokowe: Góra Gosań (tylko 4 km od Międzyzdrojów), Kawcza Góra, Piaskowa Góra oraz Wzgórze Zielonka. Na terenie WPN znajdują się także przeróżne twory przyrody – nietypowo rosnące drzewa, głazy o ciekawych kształtach i głazowiska.

Apartament Międzyzdroje – centrum dla miłośników miejskich atrakcji

Jeśli ktoś planuje nocowanie Międzyzdroje, bez problemu znajdzie także apartamenty nad morzem położone bliżej centrum miasta – będą one idealne do tego, by odpocząć po zwiedzaniu tego niewielkiego, ale bogatego w ciekawe miejsca miasteczka. Międzyzdroje mają typową zabudowę kurortową – sporo jest tam willi wybudowanych w różnych stylach architektonicznych, a także piętrowych kamienic, w których znaleźć można noclegi nad morzem. Międzyzdroje, a zwłaszcza ich nadmorska część zabudowy, są objęte ochroną konserwatorską.

Decydując się na apartament Międzyzdroje na wynajem, wybrać można również taki, z którego okien rozpościerać się będzie widok na charakterystyczne żelbetowe molo o długości 395 metrów. Na jego końcu znajduje się przystań żeglugi przybrzeżnej, skąd organizowane są krótkie rejsy wycieczkowe po Bałtyku. Z innych atrakcji Międzyzdrojów koniecznie odwiedzić trzeba Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina – największe skupisko zieleni miejskiej, z budynkiem dawnego domu zdrojowego (obecnie Międzynarodowy Dom Kultury), gabinetem figur woskowych oraz pomnikiem Fryderyka Chopina.

Międzyzdroje – apartamenty z widokiem na morze… i na gwiazdy!

Planując nocleg nad morzem Międzyzdroje, nie można zapominać o największej atrakcji miasta, czyli słynnej Alei Gwiazd. Co roku latem – najczęściej w lipcu – do Międzyzdrojów zjeżdżają się największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu, estrady i sztuki, by wziąć udział w Festiwalu Gwiazd. Począwszy od 1996 r., w Alei Gwiazd odsłaniane są kolejne odciski dłoni wybitnych polskich artystów, którzy w ten sposób są upamiętniani za swoje osiągnięcia. Do tej pory swoje gwiazdy w położonej niedaleko morza Alei odsłoniło już ponad 100 artystów, m.in. Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Gustaw Holoubek, Maria Pakulnis, Jadwiga Barańska, Krzysztof Zanussi i wielu innych.

Co ważne, noclegi Międzyzdroje bez problemu znaleźć można bardzo blisko Alei Gwiazd – niedaleko znajdują się m.in. apartamenty Promenada, Balticus oraz Aquamarina. Zapewnią one komfortowy wypoczynek po dniu spędzonym na plaży, wycieczce do Wolińskiego Parku Narodowego albo fotografowaniu się przy gwiazdach największych polskich aktorów i reżyserów. Jak noclegi nad morzem – to tylko apartamenty Międzyzdroje!

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również