Safari - poznaj najlepsze miejsca na niezapomniane wakacje

Niegdysiejsze safari połączone było z uprawianiem myślistwa. Jednak czasy się zmieniają i dziś stawiamy na bezkrwawe łowy. Współczesne safari to niezapomniana przygoda – możliwość podglądania i fotografowania zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Zobacz, gdzie można podglądać zwierzęta na wolności.

Tanzania - co warto wiedzieć i zobaczyć?

Rezerwaty i parki narodowe Tanzanii to najlepsze miejsca do oglądania z bliska zwierząt, które do tej pory znaliśmy w najlepszym razie z ogrodów zoologicznych. Podróż odbywa się samochodem z napędem na cztery koła i z otwieranym dachem. W Tanzanii zobaczymy przede wszystkim antylopy gnulwybawoły i czarne nosorożce – gatunek zagrożony wyginięciem. Nie zabraknie też żyrafzebr i słoni. Całości obrazu dopełni zróżnicowana szata roślinna. Z takiej podróży na pewno przywieziemy niezapomniane wrażenia i garść niezwykłych fotografii.

panorama Zanzibar

 

Kenia dzika wyprawa wakacyjna na Safari

Serce Afryki i niezapomniana przygoda dla fanów safari. To właśnie w Kenii można zobaczyć na żywo tak zwaną Wielką Piątkę, czyli: bawoła afrykańskiego, lamparta, słonia afrykańskiego, nosorożca czarnego i lwa. Turystom towarzyszy kierowca-przewodnik, który dba nie tylko o wybór największych atrakcji na trasie safari, ale także o bezpieczeństwo podróżników. Safari w Kenii to nie tylko okazja do podziwiania zwierząt i egzotycznej roślinności. To także niepowtarzalna szansa na spotkanie z Masajami – rdzennymi mieszkańcami Kenii. Wizyta w masajskiej osadzie dostępna jest dla tych, którzy zarezerwują safari wakacje w Biurze Podróży Memories.

Safari – podróż bez cenzury

Safari to nie film dokumentalny, to żywadzikanieokiełznana przyroda z całą jej urodą, ale i grozą. Zwierzęta nie pozują, one zachowują się naturalnie. Niewykluczone, że w czasie safari zdarzy się zobaczyć coś, czego wolelibyśmy nie oglądać. Taka jest natura i należy chylić przed nią czoła.

obserwacja lwów

 

Ryk lwa czy bawołu niejednokrotnie podniesie nam poziom adrenaliny. Wrażenie spotęguje całkowity zakaz wysiadania z samochodu.

Czy w takim razie warto? Niewątpliwie tak. Safari zmienia sposób patrzenia na wiele rzeczy, pozwala na nowo ustalić priorytety, zweryfikować światopogląd. No i jest jak nałóg. Kto raz spróbuje, będzie chciał wrócić. Nie ma nic piękniejszego niż nietknięta ręką ludzką natura, szczególnie ta w bardzo dzikim wydaniu.

odkryj Safari

 

A dla odpoczynku po trudach safari: Egzotyczne wakacje na tajemniczych wyspach – poznaj Malediwy. Tam można dosłownie nic nie robić.

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również