Sportowa elegancja, czyli w co się spakować do biura

Pojęcie sportowej elegancji od pewnego czasu dosyć często pojawia się w kontekście wyboru stroju do pracy. Z pewnością są pewne branże, w których taki styl nie ma racji bytu, jednak w wielu miejscach stanowi złoty środek pomiędzy dobrą prezencją i wygodą pracownika. Nie zapominajmy przy tym, że bardzo ważną częścią tego stylu są również akcesoria. Wybór niektórych z nich może stanowić nie lada wyzwanie. Co wybrać - plecak miejski czy wygodną torbę? Sprawdź, jakie są wady i zalety obu rozwiązań!

Plecak miejski - nie tylko dla ucznia!

Plecaki wielu z nas kojarzą się przede wszystkim z czasami szkolnymi, co niekiedy może do nich zniechęcać. Przecież nie chcemy być odbierani niepoważnie! Jednak takie podejście powoli odchodzi w niepamięć - dziś z plecaków korzysta coraz więcej osób. Dlaczego? Są niezwykle wygodne, pakowne, a dobrze dobrane nie krępują ruchów. Ponadto są najlepszym wyjściem dla osób dbających o kręgosłup.

O funkcjonalności plecaka miejskiego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Prawdziwe wątpliwości pojawiają się w kwestii stylu - czy nie będzie wyglądać infantylnie lub po prostu nieodpowiednio w stosunku do reszty stroju? Jeśli nie wybieramy się na ekskluzywne przyjęcie lub nie pracujemy w branży z bardzo sztywnym dress-codem - w żadnym wypadku! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli zarówno dla pań, jak i panów. Szukając plecaka miejskiego, pasującego do stroju do biura, możecie zdecydować się na elegancki model skórzany. Jeśli jednak stawiamy na wygodę i funkcjonalność, a przecież o to chodzi w plecakach, możemy wybrać fason podobny do plecaka turystycznego. Te współczesne również bardzo dobrze prezentują się na co dzień, a przy tym mają wiele praktycznych przegródek na drobiazgi, są odpowiednio duże, by zmieścić tam choćby grubszą książkę i strój na siłownię, a także posiadają miękkie kieszenie na tablet czy laptopa. Solidne wykonanie, wygodny system nośny i niezwykła wygoda użytkowania z pewnością sprawią, że podróż z pracy i do niej, a także załatwianie codziennych spraw, będą znacznie przyjemniejsze. Szeroki wybór plecaków miejskich znajdziecie na stronie www.e-horyzont.pl.

Torba - która pasuje do stroju do pracy?

Samo słowo “torba” chyba każdemu kojarzy się nieco inaczej. Większość pań prawdopodobnie pomyśli o klasycznej, damskiej torebce - eleganckiej, jednak nie do końca wygodnej. Noszona na jednym ramieniu często bywa nieporęczna, a przy tym może wywoływać bóle pleców. Z kolei panowie, jeśli już decydują się na jeden z modeli, często wybierają torbę sportową, oczywiście pod warunkiem, że pozwala na to ich zawód. Z pewnością ta duża i przepastna jest niezwykle wygodna i pozwala zmieścić do niej wszystkie niezbędne rzeczy, ale, niestety, nie jest zbyt elegancka. Drugim męskim wyborem jest klasyczna aktówka. Ta z kolei jest bardzo nieporęczna. Czy w takim razie istnieje kompromis? Jak najbardziej! Współcześnie producenci toreb sportowych coraz częściej stawiają na design, dzięki czemu powstają doskonale wyglądające, a przy tym komfortowe w użytkowaniu modele toreb, zarówno mniejszych, jak i większych. Wiele przypomina nieco typ “listonoszki” i noszone są na szerokich, regulowanych pasach, dzięki czemu zapewniają większą swobodę ruchów. Interesujące fasony znajdziecie na www.e-horyzont.pl.

Plecak miejski czy torba - co wybrać?

Co zatem będzie lepszym wyborem - plecak czy torba? Do stylu sportowej elegancji pasuje jedno i drugie. Podstawowa różnica polega na komforcie związanym ze sposobem noszenia. Wybierając wygodną torbę na szerokim pasie, zmniejszymy ryzyko bólu kręgosłupa, jeśli jednak nosimy ze sobą dużo rzeczy nie unikniemy w zupełności tego problemu. Z kolei plecak może nie być najlepszym wyjściem w najgorętszym okresie w roku. Nawet przewiewny system nośny nie zagwarantuje nam bowiem, że na plecach nie powstaną nieestetyczne plamy potu.

Aby dokonać dobrego wyboru pomiędzy plecakiem miejskim a torbą, należy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Wszystko po to, by wybrany przez nas produkt miał nie tylko odpowiedni do pracy design, ale też pozwalał na jego komfortowe użytkowanie.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również