wakacje z dzieckiem

Darmowe wakacje dla całej rodziny? Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać!

Nie możesz zabrać dziecka na wczasy? Nie szkodzi! Fantastyczne wakacje można zorganizować bez opuszczania miasta!

W każdej miejscowości, instytucje publiczne, takie jak biblioteki, stowarzyszenia kulturalne oraz sportowe organizują milusińskim, oraz ich rodzicom multum atrakcji w plenerze i nie tylko. Cała rodzina może doskonale spędzić czas, nie ruszając się nawet o krok z miejsca zamieszkania. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na znakomitą zabawę.

Atrakcje plenerowe

Wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny stanowią przeróżne imprezy miejskie organizowane pod gołym niebem. Festiwale, festyny, teatry plenerowe, piesze spacery z przewodnikiem czy darmowe koncerty to doskonały sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Miłośników wypoczynku połączonego z aktywnością fizyczną na pewno zainteresują rodzinne rajdy organizowane przez instytucje miejskie.

W praktycznie każdej miejscowości odbywają się imprezy rodzinne posiadające ofertę dla osób w każdym wieku. W wielu miejscach organizowane są pokazy magików, cyrkowców, występy teatralne. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy z nagrodami oraz pokazy organizowane przez animatorów, na których to dzieci uczą się tańca, aktorstwa czy tworzenia baniek mydlanych.

Warsztaty kulturalne

Wakacje to okres wolny od nauki szkolnej. Z drugiej strony to również doskonały czas na rozwijanie zainteresowań oraz zdobywanie nowej wiedzy. Warto zapytać w szkole, do której uczęszcza dziecko, czy w okresie wakacyjnym organizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne. Wiele placówek wychodzi naprzeciw zapracowanych rodzicom i organizuje pupilom opiekę. Wartościowe kursy oraz warsztaty organizują również prywatne ośrodki. Czasami takie półkolonie miejskie są dodatkowo płatne, ale w zamian otrzymujemy dla dziecka opiekę, wyżywienie oraz bilety wstępu do różnych instytucji. Niekiedy tego typu wczasy miejskie są w całości dofinansowywane.

Dzięcece atrakcje wakacyjne

Atrakcje tematyczne, czyli dla każdego coś miłego

Dużą popularnością cieszą się zajęcia o różnej tematyce. Mogą być to warsztaty muzyczne, lekcje tańca czy też zabawa sportowa na świeżym powietrzu. Prawdziwe oblężenie podczas upałów przeżywają baseny miejskie. Warto sprawdzić jaką ofertę dla rodzin z dziećmi przygotowały lokalne kąpieliska. Również kluby sportowe oferują tanie lub darmowe wejściówki na swoje obiekty, widowiska sportowe oraz inne atrakcje dla całych rodzin.

Bezpłatne koncerty czy przedstawienia teatralne organizowane podczas wakacji przez miejskie ośrodki kulturalne przyciągają całe rodziny. Z myślą o dzieciach organizowane są też lekcje śpiewu, warsztaty taneczne oraz zajęcia plastyczne. Domy kultury oraz biblioteki prowadzą warsztaty dla młodych pisarzy, a także aranżują turnieje gier komputerowych oraz planszowych. Młodszym urwisom na pewno spodoba się wspólne czytanie baśni oraz opowiadań. To doskonała oferta dla kreatywnych dzieci, która w dodatku jest całkiem darmowa!

Co się dzieje w Twojej miejscowości?

Nie trać lata na siedzenie w czterech ścianach. Dowiedz się jakie imprezy dla dzieci oraz rodziców organizowane są w twojej miejscowości. Fantastycznych, darmowych atrakcji przeznaczonych dla całej rodziny jest mnóstwo. Nie zmarnuj takiej okazji!

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również