Domowa siłownia - jaki sprzęt na siłownię wybrać?

Ze względu na duże zainteresowanie aktywnym stylem życia, w dużych miastach i mniejszych miejscowościach powstaje coraz więcej siłowni i klubów fitness. Taki trend absolutnie nie dziwi, bowiem nie każdy jest w stanie zakupić sprzęt sportowy do własnego domu czy mieszkania. Czasami wynika to z braku miejsca, innym razem powodem jest brak środków finansowych. Bez wątpienia prowadzenie siłowni to doskonały pomysł na biznes. Jaki sprzęt na siłownię wybrać, aby dobrze służył swoim użytkownikom?

Z całą pewnością sprzęt na siłownię musi być wysokiej jakości. Z tego względu warto decydować się na urządzenia i akcesoria cenionych producentów. Ich intensywne eksploatowanie jest nieuniknione na siłowni, dlatego inwestowanie w kiepskie wyposażenie przyniesie więcej problemów, niż korzyści. Porządny sprzęt sportowy jest bardziej wytrzymały, zbudowany z wysokogatunkowych materiałów i przede wszystkim posiada gwarancję. Jakie konkretnie produkty powinny się znaleźć w porządnym fitness klubie?

Najlepszy sprzęt na siłownię

Sprzęt sportowy przeznaczony na siłownię powinien składać się zarówno z urządzeń do ćwiczeń typu kardio, jak i siłowych. Im więcej będzie przyrządów w danym lokalu, tym oczywiście lepiej. Pozwoli to na bardziej kompleksowy trening i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Bez jakiego sprzętu siłownia nie może się obejść?

  1. Bieżnia – idealna dla miłośników biegania, którzy preferują trening pod dachem zamiast aktywności outdoorowej. Poleca się kupowanie bieżni elektrycznych twardych z funkcjonalnymi wyświetlaczami.
  2. Rower stacjonarny – ten sprzęt do treningu kardio to niezbędne wyposażenie siłowni. Warto postawić na modele pionowe i spinningowe.
  3. Orbitrek – doskonałe urządzenie do wzmacniania górnych i dolnych partii ciała. Najlepiej zaopatrzyć się w orbitrek magnetyczny lub elektromagnetyczny.
  4. Wioślarz – kolejny popularny i ogólnorozwojowy sprzęt sportowy, który warto posiadać na siłowni. Dobrze jest zakupić model magnetyczny, cichszy i bardziej funkcjonalny.
  5. Atlas do ćwiczeń – w siłowni nie może zabraknąć sprzętu do ćwiczeń siłowych. Atlas doskonale spełni to zadanie. Im więcej będzie oferował stanowisk, tym lepiej.
  6. Ławki do ćwiczeń – niezbędne do treningu z obciążeniem. Powinny charakteryzować się solidną, metalową konstrukcją i możliwością regulacji oparcia. Dobrze, jeśli wyposażone są także w modlitewnik.

Domowa siłownia – jak wyposażyć?

A co w przypadku wyposażenia domowej siłowni? Takie miejsce, zlokalizowane np. w garażu, nie musi od razu posiadać najwyższej klasy urządzeń. Wystarczy porządny sprzęt sportowy ze średniej półki. Domowa siłownia to nie tylko oszczędność czasu, ale i możliwość trenowania o dowolnej porze dnia bez udziały osób postronnych. Jakie wyposażenie koniecznie należy zakupić? Przede wszystkim hantle, gryf i obciążenia do niego, ławeczkę, drążek do podciągania czy rower stacjonarny. Dodatkowo, jeśli nie brakuje miejsca, można także dokupić bieżnię, wioślarza czy orbitrek.

Siłownia to idealne miejsce do treningu, zarówno wytrzymałościowego, jak i siłowego. Jeśli znajduje się tam podstawowy sprzęt sportowy, można pod jednym dachem zwiększyć wydolność organizmu i swoją siłę. W porządnej siłowni nie może zabraknąć bieżni, roweru stacjonarnego, wioślarza, orbitreka, atlasu do ćwiczeń, ławek oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów, jak hantle, gryfy i inne praktyczne przyrządy.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również