Jak działa kolagen na włosy?

Mówi się, że włosy są wizytówką kobiety. I być może coś w tym jest, ponieważ praktycznie każda z nas marzy o pięknej i bujnej czuprynie, niczym w reklamach odżywek i szamponów. Nie każdy człowiek jest jednak obdarzony gęstymi włosami, które wzbudzają zazdrość naszych znajomych i przyjaciół. Warto tutaj zaznaczyć, że skóra, włosy i paznokcie to elementy naszego organizmu, które się ciągle zmieniają. Oznacza to, że nasz tryb życia bardzo wpływa na ich stan, a tym samym na ich wygląd. Jeżeli źle się odżywiamy, nadużywamy alkoholu bądź palimy papierowy, to odbije się to na stanie naszej cery i naszych włosów. Są jednak pewne sposoby, które mogą znacząco wpłynąć na kondycję naszych włosów, np. stosowanie kolagenu.

Co to jest kolagen?

Kolagen to jedno z najczęściej występujących białek w ludzkim organizmie. Stanowi ono około 30% wszystkich białek, jakie występują w ciele człowieka. Główne zadanie kolagenu to łączenie ze sobą komórek. Oznacza to, że jest to bardzo ważny budulec skóry, włosów i paznokci. Ale oprócz tego kolagen jest podstawowym składnikiem chrząstki stawowej, a także gałki ocznej. Ludzki organizm może sam wytworzyć kolagen. Niestety, nasz organizm po 25. roku życia nie produkuje już tyle kolagenu, co wcześniej. Dlatego nasza skóra starzeje się, traci jędrność, powoli pojawiają się pierwsze zmarszczki, a nasze włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Co zatem zrobić, aby nasza czupryna wzbudzała powszechny zachwyt i zazdrość? Warto użyć właśnie kolagenu.

Kolagen na włosy

Jeżeli nasze włosy stały się bardzo cienkie, łamliwe i matowe, to być może brak im kolagenu. Białko to pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, ponieważ bardzo odżywia ich cebulki. Białko kolagenowe stymuluje cebulki włosów, dzięki czemu pobudza nasze włosy do wzrostu i poprawia wygląd naszych kosmyków. Bardzo ważne jest, aby kolagen był suplementowany regularnie. Pozwoli to wpłynąć na kondycję i gęstość włosów.

Kolagen na włosy suche i wypadające

Jeżeli zauważyliśmy, że nasze włosy stały się cienkie, suche i nadmiernie wypadają, to być może wpływa na to brak kolagenu. W takich przypadkach skutecznym przeciwdziałaniem okazuje się suplementacja kolagenu, która pozytywnie wpłynie na nasze włosy. Spożywanie kolagenu wpływa przede wszystkim na prawidłowy wzrost i wygląd włosów. W pielęgnacji włosów najważniejsze jest dostarczenie wszystkich substancji odżywczych do cebulek. I właśnie tak działa kolagen: nie działa na ich zewnętrzną część, ale dociera do samego źródła problemu.

Jak wybrać najlepszy kolagen na włosy?

Nie każdy preparat z kolagenem ma dobre działanie na ludzki organizm. Jeżeli zdecydowaliśmy się na regularne przyjmowanie takich specyfików, to musimy pamiętać, że najlepszy dla ludzi będzie kolagen rybi. Ma on budowę najbardziej zbliżoną do kolagenu, który wytwarza nasz organizm. Oznacza to, że jeżeli na ulotce zauważymy, że jest to kolagen np. cielęcy, to warto poszukać innego suplementu, który będzie miał realny wpływ na kondycję naszych włosów. Wygodnym sposobem jest spożywanie kolagenu w płynie.

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również