Jak przekonać się do perfum niszowych?

Perfumy niszowe to zapachy dla koneserów, miłośników unikalnych kompozycji, których nie spotyka się w drogeriach i popularnych sieciówkach. Często jednak zdarza się, że po pewnym czasie dotychczasowe perfumy przestają nam odpowiadać lub po prostu się nudzą. Jak zatem przekonać się do aromatu niszowego, oryginalnego, dalekiego od masowej produkcji?

Odlewka zamiast dużego flakonu

Perfumy dostępne są we flakonach o różnych wielkościach. Nawet te najmniejsze pojemności często kosztują dość dużo, jeśli są to produkty sygnowane nazwiskami znanych osób, np. aktorów czy muzyków. Co zrobić, by wypróbować zapach, który kusi z opisu i nawet ciekawego opakowania, ale nie chcemy pozostać z nieużywaną butelką, jeśli kompozycja jednak nie zadowoli?

Z pomocą przychodzą odlewki perfum, czyli opakowania o pojemności zwykle kilku lub kilkunastu mililitrów oryginalnego zapachu. Taki skromny flakonik kosztuje ułamek ceny wyjściowej pełnowymiarowego produktu, a przy tym jest to pojemność wystarczająca, by dać sobie czas na zapoznanie się z wybraną kompozycją zapachową.

Można pokusić się o zakup kilku takich buteleczek, aby ostatecznie wybrać jeden bądź dwa aromaty, i to właśnie na nie zdecydować się podczas nabywania dużego opakowania.

Dlaczego warto postawić na perfumy niszowe?

Jeśli zastanawiamy się, do czego pasuje słowo majstersztyk, to możemy być pewni, że do perfum niszowych jest to określenie wprost szyte na miarę. Mamy tu bowiem do czynienia z unikalnymi kompozycjami zapachowymi, które powstają często w niewielkich ilościach, na specjalne zamówienie, a nawet w określonych porach roku.

Niszowe zapachy bazują na połączeniu naturalnych esencji pozyskiwanych nierzadko z surowców, które dostępne są tylko sezonowo. To zaś oznacza konieczność czekania na swój wymarzony flakonik przez długi czas. Czas jednak, który zdecydowanie jest tego warty.

Nie bez powodu o niszowych kompozycjach zapachowych mówi się, że to produkty rzemieślnicze, artystyczne. Nie są one szeroko reklamowane, nie sposób ich znaleźć w drogeriach, najczęściej zaś w domach perfumeryjnych. Jest w nich miejsce na aromaty dla koneserów i miłośników tego, czego nie oferuje masowa produkcja. Co więcej, perfumy niszowe potrafią zaskoczyć opakowaniami zasługującymi na miano dzieł sztuki.

Perfumy potrzebują czasu

Aby dokładnie poznać perfumy, to, w jaki sposób są wyczuwalne na skórze od razu po jej spryskaniu, jak i po upływie kilku godzin, potrzeba czasu. Zapach, który przy pierwszym zetknięciu wydaje się przeciętny i zwyczajny, tego samego dnia może nozdrzom zaoferować moc i kompozycję, w których można się zakochać.

Lubimy produkty unikalne. Takie, które oddają nasze upodobania, charakter i pasują do danej okazji. Lubimy się również wyróżniać, a niszowe zapachy sprawdzają się na tym polu wprost idealnie. Znajdźmy zatem miejsce w swojej zapachowej kolekcji na kilka odlewek, aby finalnie stworzyć zestaw perfum na każdą okazję. Kompozycji niepowtarzalnych i kojarzących się tylko z nami. 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również