Kosztowna organizacja wesela

Miłość prędzej czy później dopadnie każdego. Ciężko się przed nią uchronić. Po wieku młodzieńczym, który pełny jest miłosnych zawodów oraz rozczarowań, w życiu większości osób przychodzi moment stabilizacji. Wtedy ludzie planują się pobrać, czyli połączyć się uroczystą przysięgą... oraz stosownymi dokumentami w Urzędzie Stanu Cywilnego.

W marzeniach każdej panny młodej jest, żeby tego wyjątkowego wieczoru wyglądać cudownie. Patrząc na ceny, jakimi opisane są suknie ślubne – anna kara  , można bardzo się zdziwić. W zależności od tego, czy decyzja padnie na używaną czy na nową, cena może bardzo się różnić. Najniższy koszt to około 500 złotych bez dodatków. Za nową suknię trzeba liczyć od około 2500 zł. Garnitur to dużo przystępniejszy wydatek tj. do 1500 zł.

Drugim elementem, który jest niezwykle ważnych, dla pary młodej jest sala. Organizacja wesela zwykle tyczy się przede wszystkim samej imprezy. Tutaj koszt jest uzależniony przede wszystkim od ilości zaproszonych gości. Koszt za jedną osobę waha się między 200 a 300 zł. Alkohol, bez którego większość nie wyobraża sobie tradycyjnego wesela, to wydatek do 5000 zł. Kolejnym istotnym z punktu widzenia zabawy elementem, jest dobranie dobrej orkiestry. Ceny zespołów muzycznych zaczynają się średnio od 2500 zł.

Elementem świadczącym o tym, że ktoś znajduje się w związku małżeńskim są obrączki. Powinno się ich nie zdejmować po złożeniu przysięgi, chyba, że w wyjątkowych okolicznościach. Cena takiej ozdoby, wykonanej ze złota, rozpoczyna się od 1000 zł za parę. Dodatkowe koszty pojawiają się wraz z kolejnymi elementami wystroju oraz gdy chcemy w wyjątkowy sposób zaprosić gości na ślub oraz wesele. Zamówione zaproszenia zaczynają wachlarz cenowy od 1 zł za osobę. Można zlecić organizację wesela specjaliście. Taka osoba zwykle wie, gdzie można nabyć taniej poszczególne produkty oraz często posiada zniżki w sklepach, z których często korzysta. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla mocno zapracowanych osób. Oczywiście z takiego sposobu może skorzystać każda osoba, która nie ma wizji upragnionego wesela. Zatrudnienie specjalisty może też przynieść pozytywne skutki, jeśli zamierzamy przeprowadzić ceremonię z dala od miejsca zamieszkania. Wyjazd do miejsca docelowego z ustaleniem każdego szczegółu, może bardzo mocno zwiększyć cenę. Kompleksowa organizacja wesela przez konsultanta może wynieść nawet do 13000zł, wszystko zależne jest od indywidualnego cennika i sposobu rozliczania, takiego specjalisty.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również