Organizacja chrztu - podziękowania dla gości

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu malucha, jak i jego rodziców, rodziców chrzestnych i innych członków rodziny. Zaproszeni gości z radością przyglądają się temu religijnemu obrządkowi, jak również uczestniczą i mszy i imprezie dodatkowej.

Dla rodziców to nie tylko duchowe przeżycia, to także obowiązki związane z przygotowanie dziecka, zaproszeniem gości, wybranie rodziców chrzestnych, jak również organizacją przyjęcia. Kiedy ochrzcić dziecko?
Na co zwrócić uwagę przy organizacji chrzcin? Jakie należy przygotować dokumenty i jakich dopełnić formalności? Jak zorganizować przyjęcie oraz jakie dobrać prezenty?
Chrzciny malucha to wydarzenie, które przynosi wiele radości i uśmiechu. Jednak organizacja tego święta przywołuje także wiele stresu i strachu. Rodzice przygotowujący siebie i dziecko do obrządku, zobowiązani są dokonać wielu czynności i wypełnić mnóstwo obowiązków.

Kiedy ochrzcić dziecko?

Ogólnie przyjętą tradycja stało się chrzczenie dziecka w pierwszych tygodnia lub miesiącach życia. Wyjątek stanowią nieskore sytuacje związane ze stanem zdrowia dziecka lub preferencjami opiekunów. Dokonanie ceremonii w pierwszych miesiącach życia dziecka ma swoje zalety, zarówno dla rodziców jak i samego zainteresowanego.
Dokumenty i formalności związane ze chrztem.

Przed dokonaniem ceremonii, każdy z rodziców powinien wypełnić szereg formalności związanych z obrządkiem. Jednym z nich jest dostarczenie do kancelarii parafialnej kilku dokumentów, takich jak: akt urodzenia dziecka, akt ślubu kościelnego rodziców, potwierdzenie o spowiedzi rodziców, zaświadczenia chrzestnych z ich parafii, itp.
W niektórych przypadkach wymagane jest również uczestnictwo w naukach przed sakramentem chrztu, w których biorą udział opiekunowie i przyszli rodzice chrzestni.
Kolejną ważną decyzją jest wybór rodziców chrzestnych, jak również zaproszenie gości.

Cała ceremonia odbywa się w wybranym przez rodziców kościele, a zaproszeni goście uczestniczą w niej od samego początku. Wielu z nich zaproszonych jest później do świętowania wydarzenia organizowanego poza kościołem. Większość tego typu imprez przygotowywanych jest w domu lub specjalnie wynajętych restauracjach czy pomieszczeniach i ogródkach plenerowych. Podczas uroczystości serwowany jest poczęstunek, a także wiele innych ciekawych atrakcji.

Rodzice ochrzczonego dziecka, często decydują się na oryginalne podziękowania dla gości chrzestnych. Jaki rodzaj upominków i wyrazów wdzięczności jest popularny i adekwatny do danej ceremonii?

Podziękowania dla gości na chrzest

Podziękowania to popularny miły akcent, dzięki któremu rodzice mogą wyrazić uznanie i radość z przybycia wszystkich zaproszonych gości. Mogą one być przekazane przy toaście lub każdemu z osobna, jako przemowa lub krótkie wystąpienie. Podziękowania mogą być również przygotowane w formie drobnych, tematycznych upominków. Wśród ciekawych i popularnych propozycji można wyróżnić akcesoria takie jak:
- cukierki z podziękowaniami i życzeniami,
- personalizowane świeczki,
- chusteczki z haftem,
- magnesy,
- lizaki, wiele innych.
Każdy z tych elementów powinien być ozdobiony elementami ceremonialnymi, jak również posiadać datę i imię dziecka i rodziców.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również