Powiększanie ust kwasem hialuronowym - na czym polega zabieg?

Powiększanie ust stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Z zabiegu tego korzystają nie tylko kobiety, które od zawsze marzyły o większych i pełniejszych ustach, ale także osoby, które w wyniku anatomicznych predyspozycji zmagają się z asymetrią ust lub które w wyniku procesu starzenia się skóry straciły napięcie oraz właściwy kształt ust. W trakcie zabiegu powiększania stosuje się wypełniacze, spośród których najbardziej popularnym jest kwas hialuronowy. Na czym dokładnie polega ten zabieg, jaka jest jego cena i jakich efektów można się spodziewać?

Powiększanie ust - jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania ust nie powinien opierać się tylko i wyłącznie na zwiększeniu ich objętości. Niezwykle ważna jest również kwestia modelowania, na której powinien skupić się każdy specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Chodzi więc o to, aby kształt ust został odpowiednio dostosowany do twarzy. Powiększanie ust, podobnie zresztą jak każdy tego rodzaju zabieg, wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej, na podstawie której można przede wszystkim stwierdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego wykonania. Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na https://klinikamurano.com/oferta_powiekszanie-ust_188.html

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest zastosowanie znieczulenia. W większości przypadków lekarze stosują tak zwane znieczulenie nasiękowe, które polega na wprowadzeniu środka znieczulającego igłą pod skórę od strony jamy ustnej. W niektórych gabinetach można spotkać się także ze stosowaniem specjalnych kremów znieczulających. Do zabiegu powiększania ust stosuje się wypełniacze, spośród których najbardziej popularnym jest oczywiście kwas hialuronowy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem, a to z kolei powoduje mniejszy poziom nawilżenia skóry. Wystarczy zaledwie jeden zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, aby zauważyć pierwsze efekty w postaci bardziej nawilżonych, sprężystych i jędrnych ust. Aby poprawić kształt ust wystarczy zastosować zaledwie 1 ml kwasu hialuronowego. Jeżeli zależy nam jednak na efekcie powiększenia, musimy zastosować większą ilość kwasu.

Popularność stosowania kwasu hialuronowego wynika przede wszystkim z jego wszechstronności, a także wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma szerokie grono swoich zwolenników również z uwagi na szybko zauważalne efekty. Na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że zabieg ten nie jest trwały i należy powtarzać go regularnie.

kwas hialuronowy

Powiększanie ust przed i po zabiegu

Kwas hialuronowy utrzymuje się w ustach przez około trzy miesiące po wykonaniu pierwszego zabiegu. Po każdym kolejnym zabiegu czas ten wydłuża się do nawet 8 miesięcy. Jak dokładnie wygląda powiększanie ust przed i po zabiegu?

Kilka dni przed zabiegiem należy zaprzestać zażywania leków przeciwzapalnych oraz aspiryny. Nie zaleca się także korzystania z sauny i solarium. Krótko przed zabiegiem wskazane jest także ograniczenie palenia. Dzień przed powiększaniem ust konieczne jest zaprzestanie picia alkoholu. Tuż przed rozpoczęciem zabiegu należy usunąć makijaż ust oraz okolic. Po zabiegu powiększania usta mogą być opuchnięte nawet przez kilka dni. Należy zadbać o ich odpowiednie chłodzenie, a także o właściwą higienę - należy unikać częstego ich dotykania, a do przemywania używać tylko i wyłącznie chłodnej wody. Dzień po zabiegu należy poświęcić na delikatny masaż ust, aby kwas hialuronowy nie zbijał się w grudki. Przez kilka dni należy także unikać picia gorących napojów, opalania się oraz korzystania z sauny.

Powiększanie ust - cena

Cena jednorazowego zabiegu powiększania ust może wynosić od 700 zł do 1300 zł - kwota ta dotyczy około 1 ml preparatu. Koszt ostateczny zależy przede wszystkim od gabinetu, który wybierzemy, a także od miejscowości, w której zabieg będzie wykonywany.

Powiększanie ust - opinie

Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do najczęściej stosowanych i najbardziej bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, dlatego opinie na jego temat są bardzo dobre. Decydując się na tego rodzaju zabieg, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby udać się do sprawdzonego i renomowanego lekarza.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również