Przepisy na płyny do dezynfekcji rąk

Okazuje się, że w czasach pandemii koronawirusa płyn do dezynfekcji rąk to produkt deficytowy. Produkcja żeli dezynfekujących, płynów czy kremów pozostaje już od kilku miesięcy wzmożona, natomiast i tak nie wystarcza to, by zadbać o odpowiednią ilość preparatów tego rodzaju dostępnych w sprzedaży.

 W wyniku zwiększonego zapotrzebowania wiele osób postanowiło sporządzić płyn odkażający domowymi sposobami. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. Przedstawiamy rekomendowane przez WHO przepisy na płyny do dezynfekcji rąk, które skutecznie odkażają, dzięki czemu minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się oraz zarażania koronawirusem.

Jak wykonać płyn do dezynfekcji rąk?

W sieci bez problemu udaje się znaleźć dobre przepisy na środki dezynfekujące. Niejedna maszyna do napełniania pojemników kremem dezynfekującym mogłaby zostać wykorzystana w ramach ich produkcji do wypełniania opakowań bezdotykowych, bo właśnie takie zalecane są najczęściej. Jeśli stworzymy dobrej jakości odkażacz, profesjonalny sterylizator nie będzie nam już potrzebny, bowiem takim środkiem udaje się w pełni skutecznie zdezynfekować nie tylko dłonie czy inne odkryte części ciała, ale również przedmioty, takie jak klamki, przyciski, klawiatury, telefony, poręcze. Pamiętajmy przy tym, że koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach nawet przez kilkadziesiąt godzin, to dlatego tak ważne jest regularna dezynfekcja wszelakich powierzchni użytku publicznego.

Pierwszy przepis cieszy się największą popularnością, ponieważ nie wymaga wyszukanych składników. WHO rekomenduje go jako w pełni skuteczny środek dezynfekcyjny do odkażania dłoni bez względu na wielokrotność powtarzanych zabiegów odkażających. Ten skład jest także całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi i stanu skóry.

W temacie napełniania butelek polecamy także stronę: https://www.vekamaf.pl/urz%C4%85dzenia/napelniarki-lepkich-cieczy-z-wazeniem/

Aby sporządzić domowej produkcji płyn do dezynfekcji dłoni, wystarczy nam alkohol, gliceryna, woda oraz nadtlenek wodoru. Jeśli chcemy nieco urozmaicić nasz preparat odkażający, możemy wymieszać poszczególne składniki z dodatkiem olejków naturalnych. Odpowiednio wybrane, na przykład olejek lawendowy czy z oregano, zapobiegnie nie tylko nadmiernemu wysuszeniu skóry dłoni i da piękny zapach, ale będzie działać też bakterio oraz wirusobójczo. Przygotowany płyn do dezynfekcji warto przechowywać w niewielkich opakowaniach, idealnie, jeśli zainwestujemy w dozownik bezdotykowy. To szczególnie ważne, kiedy z takiego płynu korzysta więcej niż jedna osoba.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również