Sypialnia w dobrym świetle

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. W końcu to w jej zaciszu spędzamy najwięcej czasu, regenerując się po całym dniu wypełnionym pracą i obowiązkami. Choć wydawać by się mogło, że urządzając sypialnię, trzeba skupić się przede wszystkim na wyborze komfortowego łóżka, warto również zwrócić uwagę na dobrze dopasowane oświetlenie. Obecnie na rynku nie brakuje różnych modeli lamp, które konsumenci mogą dopasować do swoich potrzeb i gustów – tak naprawdę w XXI wieku nie ma problemu z tym, żeby znaleźć piękną i funkcjonalną lampę, problem pojawia się w momencie, w którym trzeba podjąć decyzję i zdecydować się na konkretną.

Aby ułatwić sobie sprawę, odpowiedź na pytanie, czego oczkujesz od lampy w sypialni i jak według Ciebie wygląda idealne oświetlenie. Lubisz zarywać noce na czytanie książek? Twój wzrok podziękuje Ci za lampę podłogową z regulowanym kloszem lub ramieniem (zwłaszcza, jeśli wybierzesz odpowiednią żarówkę ). Ustawiając ją, pamiętaj, że najlepiej, jeśli światło do czytania znajdzie się bezpośrednio za Tobą, ponieważ wówczas zostanie oświetlany jedynie czytany tekst. Szacuje się, że najlepsza odległość pomiędzy źródłem światła, a czytanym tekstem wynosi jakieś trzydzieści centymetrów. Światło nie powinno odbijać się w innych przedmiotach, ponieważ w ten sposób powstaje nieprzyjemna dla wzroku poświata. Z tego względu lepiej jest wybrać taką lampę podłogową, która będzie miała nieprzeźroczysty klosz.

Lampki nocne do czytania w dobrej barwie

Do czytania świetnie sprawdzą się też lampki nocne, które mogą stanąć na stolikach ustawionych pod obu stronach łóżka. Jeśli natomiast chodzi o samą żarówkę, możesz wybierać między modelami, które dają barwę ciepłą, zimną lub neutralną. Ciepła barwa światła sprawdzi się idealnie przy czytaniu odprężającej, luźnej beletrystyki, z kolei zimne światło pomaga skupić się na przyswajanym tekście, więc idealnie sprawdzi się do artykułów naukowych. Szacuje się, że do czytania idealna temperatura barwy żarówek nie powinna przekraczać 6500 K.

Idealne oświetlenie do sypialni

Wbrew pozorom wybór idealnej lampy do sypialni nie jest oczywisty – w tym pokoju sprawdzą się przede wszystkim lampki nocne z ładnymi kloszami albo przymocowane nad łóżkiem kinkiety czy ustawiona w pobliżu miejsca wypoczynku lampa podłogowa. Oprócz tego warto zdecydować się na ładną lampę wiszącą albo sufitową, która z jednej strony rozświetli każdy kąt wnętrza, a z drugiej będzie stanowić ciekawy element dekoracyjny (im większy klosz i bardziej designerski kształt wybierzesz, tym ciekawszy efekt osiągniesz). Miłośnicy budowania nastroju z pomocą oświetlenia z pewnością docenią moc światła sączącego się delikatnie spod wymyślnych abażurów, a zwolennicy minimalistycznych klimatów docenią proste lampy wiszące ze szklanymi kloszami, które pozornie nie rzucają się w oczy, ale tak naprawdę są bardzo efektowne i efektywne!

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również