Tatuaż na plecach - Idealne miejsce na tatuaż

​Plecy to idealne miejsce na tatuaż zarówno mały, jak i duży. Wielu entuzjastów tatuażu uważa jednak, że plecy powinny być przeznaczone tylko na najbardziej przemyślane i spore tatuaże. Mówiąc obrazowo, plecy są płótnem dla tatuażysty. Zazwyczaj, gdy mowa o tatuażach na plecach, ludzie wyobrażają sobie całkowicie zakryte plecy całym projektem. Jakie jednak są najbardziej popularne motywy wybierane na tatuaż na plecach i czy lepiej zdecydować się na tatuaż mały, czy duży? Dzisiaj, odpowiemy właśnie na te pytania.

Tatuaż na plecach dla mężczyzn

Na początku należy zaznaczyć, że tatuaże nie mają płci. Możesz wydziarać sobie taki wzór, jaki tobie się podoba, nie patrząc na to, czy uważany jest za damski, czy męski przez społeczeństwo. Jednakże, wśród miłośników tatuażu można wyróżnić pewne tendencje, o których dzisiaj będziemy mówić. Ciekawostką jest, że tatuaże na plecach u mężczyzn mają starożytne korzenie. Wiele plemion tatuowało na swoich ciałach tatuaże bojowe i rytualne, które miały chronić mężczyzn podczas polowań i wojen oraz pomagać im w zdobyciu patronatu bogów.

W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby wykonywania takich tatuaży, ale duże, wymowne wzory na plecach mężczyzny wyglądają bardzo pięknie i estetycznie. Mężczyźni najczęściej wybierają duże wzory, które pokrywają znaczną część pleców. Zazwyczaj jest to górna część pleców lub cały ich obszar.

Wśród mniejszych tatuaży męskich na plecach znajdują się kaligraficzne napisy, które przekazują motto, motywację, czy podstawowe wartości.

Tatuaże na plecach dla kobiet

Wśród dziewcząt popularnych jest mnóstwo motywów w tatuażu na plecach, zaczynając od małego napisu,  a kończąc na dużym, geometrycznym projekcie. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ornamentowe tatuaże na plecach. Takie dziary wyglądają jak wyrafinowany dodatek biżuteryjny, podkreślający kobiecość i elegancję.

Popularne motywy tatuażu na plecach

 

  • Tatuaż skrzydła na plecach

Tatuaż ze skrzydłami na plecach od lat jest jednym z najbardziej popularnych motywów (choć obecnie widzimy proces zanikania właśnie tego trendu). Motyw skrzydeł ma przyciągające znaczenie dla wielu entuzjastów tej formy zdobienia ciała. Każdemu z nas, skrzydła kojarzą się z lotem, rzeczami niemożliwymi i spełnianiem marzeń - to właśnie ta symbolika skusiła rzeszę osób. Dodatkowo, wiele gwiazd z lat dwutysięcznych posiadało właśnie tego typu tatuaż, a ich fani, chcieli się do nich upodobnić.

  • Tatuaż anioła na plecach

Tatuaż anioła jest podobny w interpretacji do tatuażu skrzydeł. Anioł ma znaczenie patronatu sił wyższych, ochrony i pomocy. Wiele osób wierzy, że kiedy człowiek przychodzi na świat, otrzymuje anioła stróża. Jeśli będziesz żył uczciwie i z czystym sumieniem, ten anioł będzie ci pomagał i chronił cię przez całe życie, a także ratował we wszystkich trudnych sytuacjach. 

  • Tatuaż kwiaty na plecach

Tatuaż z motywem kwiatów, na jakiejkolwiek części ciała, jest jednym z najbardziej popularnych motywów w branży tattoo. Piękno i różnorodność świata botanicznego sprawia, że można znaleźć wzory odpowiadające wszelkim gustom. Tatuaże kwiatowe nie znają granic i mogą być kobiece, męskie, duże lub miniaturowe. Dodatkowo, możemy postawić zarówno na czarno-szary projekt, jak i na kolorowy. Stylów także mamy obecnie ogrom do wyboru. Tatuaż na plecach z motywem kwiatu często wykonywany jest np. na łopatce lub na środku pleców, na samym kręgosłupie. 

  • Tatuaż z napisem na plecach

Tatuaż z napisem na plecach to dobry pomysł dla każdego, kto chce w krótki i zwięzły sposób wyrazić jakieś znaczenie. Tak naprawdę, tatuaż napis nigdy nie wyjdzie z mody; jest prosty, czytelny i zawsze wygląda odpowiednio. W zależności od czcionki może być mały i delikatny, lub duży i konkretny - wszystko zależy od ciebie i twoich upodobań.  

  • Tatuaż ornamenty na plecach

Ornamenty mogą być reprezentowane przez tatuaże plemienne lub inne wzory etniczne. Ostatnio popularne są na przykład mandale i ornamenty skandynawskie. 

  • Tatuaż smoka na plecach

Tatuaż smoka na plecach zyskał popularność zarówno wśród dziewcząt, jak i mężczyzn na całym świecie. Każda kultura przedstawia własną interpretację legendarnego skrzydlatego stwora. Jednak prawie wszystkie interpretacje są podobne: smoki uosabiają moc, siłę, długowieczność i mądrość. 

Tatuaż na plecach - mały czy duży?

Na pytanie, czy lepiej zrobić tatuaż na plecach mały, czy duży, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To od ciebie zależy, na co się zdecydujesz i co właśnie tobie się podoba. Duże wzory pozwalają na bardziej szczegółowe i zamknięte kompozycje. Minusem jednak takiego dzieła jest długotrwały proces dziarania (trwający często kilka, jak i nie kilkanaście sesji) oraz jego cena. Wytatuowanie całych pleców zaczyna się od kilku tysięcy w górę. Jednakże, pomimo tych wad, tatuaż na całych plecach będzie pięknym dziełem, które zostanie z tobą na zawsze. Jednakże, jeżeli wolisz małe tatuaże, to również masz ogrom możliwości, aby mieć na sobie wymarzony wzór. Oczywiście, logiczne jest to, że mały wzór będzie o wiele tańszy oraz szybszy do zrobienia. Jeśli chcesz poszukać pomysłów na tatuaż na plecach, wystarczy, że wejdziesz na platformę INKsearch.co i przejszysz tysiące inspiracji! Dobrą wiadomością jest również fakt, że jeżeli kogoś portfolio bardzo przypadnie ci do gusty, możesz zarezerwować sesję tatuażu u danego artysty z poziomu tej samej platformy.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również