Ultrasonografia jako element diagnostyki w leczeniu

Ultrasonografia jest szeroko rozpowszechnioną metodą diagnostyki obrazowej. Aparaty USG są stałym wyposażeniem profesjonalnych gabinetów lekarskich, pracowni diagnostycznych czy sali operacyjnych. Jej przystępność, nieinwazyjność oraz brak przeciwwskazań do wykonania badania USG sprawia, że posiadanie aparatu USG jest już standardem w gabinetach lekarskich.

Procedura wykonywania USG jest znana oraz akceptowana przez ogół pacjentów. Przez pacjenta postrzegana jest wręcz jako naturalna droga w diagnostyce. Pozwala szybko i bezboleśnie uzyskać kluczowe informację. Dla pacjentów te cechy USG są wysoce pożądane. Dodatkową zaletą jest uzyskanie wyniku zaraz po wykonanym badaniu. Pacjent otrzymuje opis badania wraz z wydrukiem obrazu. W przypadku kobiet w ciąży stanowi to dodatkowy, emocjonalny walor opisywanego badania. Podczas badania pacjent może dodatkowo dopytać się o szczegóły. Wiele osób wykonujących badania aparatem USG praktykuje nawiązywanie dialogu podczas wykonywania badania. Udzielają odpowiedzi oraz prezentują obraz na ekranie monitora aparatu USG wraz z wyjaśnieniem. Jest to szczególnie popularne w gabinetach ginekologicznych czy podczas kontaktu z małymi pacjentami. Ten sposób przeprowadzania badania minimalizuje poczucie stresu i czyni tą metodę jedna z najchętniej wybieranych przez pacjentów w gabinetach prywatnych.

Rozwój ultrasonografii sprawił, że badanie USG można wykonać również poza gabinetem lekarskim lub pracownią diagnostyczną. Mobilny aparat USG dojedzie do pacjenta. Ta wersja aparatów USG rozwiązała wiele dotychczasowych problemów pacjentów niemobilnych oraz podniosła jakość opieki. Różnorodność głowic pozwala na jak najdokładniejsze uzyskanie informacji z przeprowadzanego badania. Głowice są dostosowywane do rodzaju przeprowadzanego badania, zarówno kształtem obudowy jak i liczbą elementów piezoelektrycznych.

Zakres możliwości diagnozowania za pomocą aparatu USG obejmuje większość działów medycyny. Jest to ogromny rynek zagospodarowany przez wiodących producentów aparatów USG takich jak: Philips, Siemens czy Hitachi oraz wielu innych. Ceny aparatów USG to składowa wielu czynników takich jak rodzaj aparatu - stacjonarny lub mobilny, rodzaje głowic czy jakość obrazu. Jak w każdej branży na ceny aparatów USG składa się również marża pośrednika. Warto przyjrzeć się jakości oraz systemowi serwisowania sprzętu oraz zasadom dotyczących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

W obecnej dobie szybki dostęp do konsultanta na infolinii oraz poziom obsługi klienta ma niemałe znaczenie. Nikt z nas nie lubi na to tracić czasu. Zakup aparatu USG to zawsze dobry wybór, lecz przed zakupem należy się pochylić nad szeroką ofertą producentów. Warto skorzystać z konsultacji, które oferuje wiele firm produkujących aparat USG cena nie będzie dla nas zaskoczeniem.

Artykuł zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również