Dlaczego warto wynająć samochód na wakacyjny wyjazd?

Wakacje to wspaniały czas na urlop w górach, nad morzem czy jeziorami, czy też na zrobienie objazdowej wycieczki po kraju. I o ile do popularnych kurortów można dostać się środkami transportu zbiorowego, takimi jak pociąg, autobus, czy w największych miastach samolot, o tyle dojazd do mało znanych miejsc wakacyjnego wypoczynku w ten sposób jest prawie niemożliwy. Wynajem auta na czas wyjazdu jest propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, wygodę i szanują swój czas.

Bezpieczeństwo w podróży

Auta z firm zajmujących się ich wynajmem są z reguły w dobrym stanie technicznym – nowe lub co najwyżej kilkunastotysięczne i regularnie serwisowane. Takie samochody zapewniają większe bezpieczeństwo, niż pojazdy, które mają kilka lub nawet kilkanaście lat. Korzystając z samochodu z wypożyczalni, można dobrać model dopasowany do potrzeb, w pełni ubezpieczony, zaopatrzony w odpowiednie do sezonu koła. Np. na wyjazd w góry warto wynająć wysoko zawieszone auto z napędem na cztery koła, co bardzo podnosi bezpieczeństwo w czasie jazdy po krętych, górskich drogach. Taki pojazd pozwoli bezproblemowo dojechać do zlokalizowanego na uboczu pensjonatu czy hotelu.

Komfort podróży

Na co dzień użytkowane małe auto miejskie wystarcza, by dojechać do pracy i zawieźć dzieci do szkoły lub przedszkola. Często jest ono jednak zbyt małe, żeby spakować się na dłuższy, rodzinny wyjazd.

Inny problem mają użytkownicy dużych, reprezentacyjnych limuzyn wykorzystywanych głównie do celów zawodowych. Takie auto zapewnia z reguły wygodę podróżowania kierowcy i pasażera z przodu, ale w przypadku podróżowania z małymi dziećmi korzystanie z takiego pojazdu jest ryzykowne, ponieważ maluchy mogą mocno zabrudzić tapicerkę lub uszkodzić delikatniejsze elementy wyposażenia.

Wybierając się na wczasy pociągiem, autobusem czy samolotem trzeba z kolei starannie dobierać gabaryty bagażu, natomiast do auta można załadować tyle bagażu, ile pomieści się w bagażniku i schowkach. W aucie można zboczyć z autostrady i rozkoszując się slow drivingiem, poznawać nieodkryte zakątki odwiedzanego regionu.

Cena

W wielu przypadkach wynajem auta może okazać się znacznie tańszy od kosztów biletów kolejowych czy lotniczych. Jest to szczególnie widoczne, gdy porówna się koszt przelotu samolotem i przejazdu samochodem. Dlatego decydując się nawet na wycieczkę zagraniczną, warto pomyśleć o wynajęciu pojazdu. Czas podróży do celu będzie dłuższy, ale na miejscu nie będzie się uwiązanym do usług organizatora. Jak dobrać model do swoich potrzeb? Wystarczy zapoznać się z ofertą pojazdów dostępnych w różnych klasach, jaką posiada każda wypożyczalnia samochodów Katowice, Warszawa, Łódź, Poznań – we wszystkich, większych miastach można wygodnie wypożyczyć, a później zwrócić auto.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również